Wieczysta Kraków. Zespół z "okręgówki" lepszy od III-ligowca. Majewski strzelił dwa gole, a Peszko zaliczył asystę [FILMIK]

Jerzy Filipiuk
Radosław Majewski strzelił obie bramki dla Wieczystej
Radosław Majewski strzelił obie bramki dla Wieczystej Andrzej Banaś
W swym pierwszym meczu sparingowym w zimowej przerwie występująca w klasie okręgowej Wieczysta Kraków wygrała w Ostrowcu Świętokrzyskim z III-ligowym KSZO 2:0 po bramkach Radosława Majewskiego.

Mecz odbył się na sztucznym, mocno zaśnieżonym boisku, a rozpoczął z 40-minutowym opóźnieniem z powodu problemów autokarowych gości. Było zimno, chwilami mocno wiało. Mimo to piłkarze stworzyli ciekawe widowisko, w którym nie zabrakło interesujących akcji, strzałów i interwencji bramkarzy.

Pierwszy kwadrans gry był wyrównany, ale to gospodarze nieco groźniej atakowali. Potem dwukrotnie w głównej roli wystąpił jeden z asów Wieczystej Radosław Majewski. Najpierw wykorzystał zgranie piłki głową najbardziej utytułowanego zawodnika gości Sławomira Peszki i celnie strzelił z kilkunastu metrów, a potem z rzutu wolnego uderzeniem nad murem trafił przy słupku do siatki.

W ostatnim kwadransie pierwszej połowy spotkania obie drużyny miały okazje do zmiany wyniku. Dla Wieczystej - Peszko i debiutujący w krakowskiej drużynie, pozyskany ostatnio z II-ligowej Garbarni Jakub Bąk. Obaj strzelili jednak niecelnie. Tuż przed przerwą groźnie było pod bramką gości, gdy Jakub Chrzanowski posłał piłkę tuż obok dalszego słupka.

Po zmianie stron emocji także nie brakowało. W zespole Wieczystej na początku drugiej połowy sparingi i w jej trakcie pojawiło się kilku zmienników. Szanse gry otrzymał m.in. 18-letni Wiktor Piejak z III-ligowego ROW-u 1962 Rybnik, który od kilku dni trenuje w "dream teamie" z klasy okręgowej.

Roszady nastąpiły także w drużynie KSZO, która stworzyła sobie kilka dogodnych okazji strzeleckich, ale żadnej z nich nie wykorzystała. Oba zespoły do końca sparingu walczyły o zdobycie gola. W Wieczystej najbliżsi jego uzyskania byli Dawid Jampich (trafił w słupek) i Emmanuel Kumah (jego strzał sparował miejscowy golkiper).

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Wieczysta Kraków 0:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Majewski 19, 0:2 Majewski 29.
Wieczysta: Miśkiewicz (46 Krawczyk) - Guzik, Jampich, Kalemba, Kura (46 Korczyk) - Krasuski (46 Zieliński), Pietras, Majewski (81 Urbański) - Bąk (46 Kumah), Szewczyk (57 Madejski), Peszko (68 Piejak).