Wieczysta Kraków. Sparingowe zwycięstwo "Żółto-czarnych" z rezerwami Bruk-Betu Termaliki Nieciecza [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
Sparingowy mecz Bruk-Bet II Termalica Nieciecza - Wieczysta Kraków
Sparingowy mecz Bruk-Bet II Termalica Nieciecza - Wieczysta Kraków KSWieczysta.com
W sparingowym meczu piłkarskim, rozegranym w Niecieczy, IV-ligowe rezerwy Bruk-Betu Termaliki przegrały na własnym, bocznym boisku z występującą w klasie okręgowej Wieczystą Kraków 0:2.

W Wieczystej zabrakło Sławomira Peszki, który w środowym sparingu w Krakowie z Popradem Muszyna doznał złamania ręki. Przerwa w treningach asa atutowego drużyny ma potrwać minimum cztery tygodnie. Jego koledzy w Niecieczy mieli przewagę, ale długo nie potrafili udokumentować jej golem. Dokonali tego dopiero po przerwie.

Bruk-Bet II Termalica - Wieczysta Kraków

W pierwszej połowie meczu goście mieli kilka okazji do uzyskania prowadzenia. Najwięcej - Krzysztof Szewczyk, który w 10 min po rzucie rożnym główkował obok słupka, w 12 min nie sięgnął piłki wystawionej mu przez Emmanuela Kumaha, a w 44 min jego "główkę" po kornerze obronił Maciej Bartoszek. W 19 min Szewczyk został sfaulowany na polu karnym, ale arbiter uznał, że przewinienia nie było. W 36 min Radosław Majewski świetnie zagrał do Adriana Frańczaka, a ten z bliska strzelił nad poprzeczkę.

Po zamianie stron krakowianie byli skuteczniejsi. W 53 min Majewski odebrał piłkę jednemu z rywali przed polem karnym i precyzyjnym uderzeniem pokonał Bartoszka. Niecieczanie szukali okazji do wyrównania, jednak czynili to rzadko i przede wszystkim nieskutecznie. Najbliższy zdobycia gola był Krzysztof Wrzosek, który w 77 min z rzutu wolnego strzelił tuż nad poprzeczkę. 4 min później po dalekim wykopie Michała Miśkiewicza i zagraniu głową przez jednego z jego kolegów piłkę przejął Hubert Pachowicz i płaskim uderzeniem podwyższył wynik.

Bruk-Bet Termalica II - Wieczysta Kraków 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Majewski 53, 0:2 Pachowicz 81.
Wieczysta: Krawczyk (46 Miśkiewicz) - Frańczak (46 Guzik), Jurkowski, Michalski, Kura - Pietras - Krasuski (71 Gamrot), Majewski (80 Zieliński) - Bąk, Szewczyk (74 Pachowicz), Kumah (62 Madejski).