Wieczysta Kraków. Rzut karny. Miało być sprytnie, wyszło fatalnie. "Absolutnie nieodpowiedzialne zachowanie". Zobaczcie to

Tomasz Bochenek
Manuel Torres jest w tym sezonie najlepszym strzelcem Wieczystej Kraków (z dorobkiem 8 goli), ale akurat jako wykonawca rzutu karnego w meczu z Podhalem się nie popisał Polska Press / YouTube/CFsport
Wieczysta Kraków. W meczu z Podhalem Nowy Targ rozpoczynała się pierwsza z doliczonych pięciu minut. Wieczysta prowadziła 1:0, do wykonania rzutu karnego podszedł Manuel Torres. Co zrobił Hiszpan? Coś, po czym komentator meczu stwierdził: "Należy się absolutna bura za absolutnie nieodpowiedzialne zachowanie Manuela Torresa w tym momencie. To nie jest wynik trzy do zera, żeby się pobawić w joga bonito". Zobaczcie na filmie.

Wieczysta z Podhalem miała naprawdę ciężką przeprawę, od 21 minuty grała w dziesiątkę. Manuel Torres zaczął mecz na ławce, do gry wszedł w 60 minucie - i okazał się absolutnie kluczową postacią, od razu wprowadził dużo ożywienia do ofensywy. No i, przede wszystkim, po fajnej akcji z Pawłem Łysiakiem, strzelił bramkę, dając prowadzenie krakowianom.

Wieczysta nie potrafiła go podnieść, wynik pozostawał na styku. Jednak gdy w 90 minucie Karol Danielak został sfaulowany w polu karnym przez Filipa Jakubowskiego wydawało się, że za moment faworyt ligi postawi kropkę nad "i".

To był dziewiąty rzut karny Wieczystej w tym sezonie. Wszystkie poprzednie wykorzystała. Konkretnie: wykorzystali Torres i Denys Faworow, bo to oni w tej rundzie wykonują "jedenastki". W kolejności: Torres, Faworow, Faworow, Faworow, Torres, Torres, Faworow, Faworow. No i w meczu z Podhalem Torres.

32-letni Hiszpan, skrzydłowy, mający w dorobku ponad sto występów w 2. Bundeslidze, 130 meczów w ekstraklasie Cypru, w sobotę ustawił piłkę na "wapnie", strzelał na bramkę znajdującą się od strony ul. Meissnera. Wybrał wariant nietuzinkowy, konkretnie - w stylu Antonina Panenki... Kopnął piłkę lekko, pod poprzeczkę w środek bramki. No i zobaczcie, jak na ten strzał zareagował bramkarz Podhala Maciej Styrczula...

Źródło wideo: CFsport

Torres po interwencji Styrczuli aż chwycił się za głowę. Sławomir Peszko, trener Wieczystej, naprawdę nie był zachwycony strzałem (a może raczej decyzją) Hiszpana, nerwówka w ekipie Wieczystej potrwała jeszcze pięć minut, do końca spotkania. Krakowianie utrzymali prowadzenie. To był trzeci z rzędu meczu, w którym strzelili jedną bramkę.