Wieczysta Kraków rozgromiła Unię Tarnów w sparingowym meczu. Sławomir Peszko wrócił do składu "Żółto-czarnych" [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
Sparingowy mecz Wieczysta Kraków - Unia Tarnów
Sparingowy mecz Wieczysta Kraków - Unia Tarnów KSWieczysta.com
W sparingowym meczu piłkarskim, rozegranym w sobotę, 17 kwietnia 2021 roku na stadionie Prądniczanki Kraków, występująca w klasie okręgowej Wieczysta Kraków wygrała z IV-ligową Unią Tarnów 5:0. W składzie lidera "okręgówki" wystąpił już Sławomir Peszko, który wrócił do gry po wyleczeniu urazu (w sparingu z Popradem Muszyna doznał złamania ręki).

W pierwszym kwadransie spotkania groźniej atakowały "Jaskółki". W 6 min Jarosław Popiela usiłował przelobować Michała Miśkiewicza, ale piłka spadła na siatkę za poprzeczką. W 8 min Artur Biały strzelił tuż obok słupka, a 3 min później Victor Putin także uderzył niecelnie.

Wieczysta odpowiedziała dwoma bardzo groźnymi na początku drugiego kwadransa meczu - najpierw huknął najskuteczniejszy zawodnik drużyny w sparingach (przed tym spotkaniem miał na koncie 10 goli) Radosław Majewski, a potem w słupek trafili Sławomir Peszko (obaj strzelili zza pola karnego) i z półobrotu Krzysztof Szewczyk.

W końcu, w 24 min, występujący w roli gospodarzy krakowianie objęli prowadzenie. Majewski z rzutu wolnego trafił w mur zawodników gości, ale "Żółto-czarni" nie stracili piłki, a po strzale z lewej strony pola karnego Seweryna Michalskiego piłkę w przeciwległy bok sparował Kamil Nowak, co natychmiast wykorzystał Majewski, trafiając z ostrego kąta do siatki.

Potem, do końca pierwszej połowy sparingu, emoji było nieco mniej. Tarnowianie próbowali zaskoczyć Miśkiewicza strzałami zza pola karnego, ale nie przynosiły im one powodzenia. Wieczysta dążyła do podwyższenia wyniku, jednak czyniła to rzadko i nieskutecznie.

W 50 min gospodarze mogli zdobyć drugiego gola, ale strzał Wiktora Piejaka nogą obronił Łukasz Lisak, a dobitka Huberta Pachowicza była minimalnie niecelna. W 66 min po ładnej akcji Huberta Urbańskiego i Patryka Kury do siatki z kilku metrów trafił Jakub Bąk. Tarnowianie też szukali okazji bramkowych, ale ani razu nie zdołali rozerwać szyków obronnych Wieczystej.

Finisz Wieczystej był imponujący. W 79 min Bąk wrzucił piłkę z daleka w pole karne, przejął ją Mateusz Krasuski i zagrał do Pachowicza, który z półobrotu trafił do bramki. 2 min później po zagraniu Bąka z rzutu wolnego piłkę strącił Piejak, a do siatki z bliska skierował ją Patryk Zieliński. Wynik meczu ustalił Pachowicz, dobijając piłkę sparowaną przez Lisaka po strzale Mateusza Krasuskiego.

Wieczysta Kraków - Unia Tarnów 5:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Majewski 24, 2:0 Bąk 66, 3:0 Pachowicz 79, 4:0 Zieliński 81, 5:0 Pachowicz 83.
Wieczysta: I połowa: Miśkiewicz - Frańczak, Michalski, Jurkowski, Guzik - Pietras, Gamrot, Majewski - Peszko, Szewczyk, Kumah; II połowa: Krawczyk - Gawęcki, Jampich, Kalemba, Kura - Zieliński, Krasuski, Urbański - Bąk, Pachowicz, Piejak.
Unia: I połowa: Nowak - Biś, Kokoszka, Malisz - Tyrka, Ostrowski, Orlik, Nytko - Biały, Popiela, Putin; II połowa: Lisak - Oszust, Węgrzyn, Malisz (70 Biś) - Adamski, Nowak, Ostrowski (60 Krauze), Miałkowski - Wardzała, Starzyk, Putin (60 Kieroński).