Wieczysta Kraków. Rezerwy „Żółto-czarnych" w kuriozalny sposób zakończyły mecz z Gajowianką

Jerzy Filipiuk
Piotr Madejski (przy piłce) i jego koledzy z Wieczystej II gromią kolejnych rywali w klasie A Joanna Urbaniec
W kuriozalny sposób zakończył się niedzielny mecz klasy A (w grupie Kraków III) Wieczysta II Kraków - Gajowianka Gaj. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, przy stanie 8:0 dla gospodarzy, jeden z zawodników gości upadł na murawę, symulując kontuzję, w wyniku czego jego drużyna została zdekompletowana (na boisko wyszło tylko siedmiu graczy Gajowianki).

W pierwszej połowie spotkania zdecydowany lider tabeli panował na boisku i zdobył aż osiem goli. O hat-trick postarał się Kamil Banachowicz, dwukrotnie do siatki trafił Radosław Nowicki, a po razie bramkarza rywali pokonali Piotr Madejski, Dawid Linca i Damian Guzik. W przerwie trener Łukasz Kubik dokonał aż pięciu zmian w swej drużynie, ale rezerwowym nie dane było nawet kopnąć piłki.

Drużyna gości, która mecz rozpoczęła w dziesiątkę, na jego drugą wyszła w zaledwie siedmioosobowym składzie (sześciu graczy w polu i bramkarz). Tuż po gwizdku sędziego jeden z jej zawodników Jacek Kufrej upadł na murawę, symulując uraz. W tej sytuacji z powodu zdekompletowania zespołu Gajowianki, mecz został przerwany (zakończony).

Wieczysta II ma na koncie komplet (48) punktów, zdobytych w 16 meczach. Gajowianka zajmuje trzynaste, przedostatnie miejsce w tabeli, mając na koncie 11 „oczek", uzyskanych w 18 spotkaniach. Kończąc przedwcześnie niedzielny mecz, zapewne uniknęła wyższego pogromu od tego, jakiego doznała od rezerw IV-ligowych „Żółto-czarnych" 18 września na własnym boisku, gdzie przegrała 0:9.

Wieczysta II Kraków - Gajowianka Gaj 8:0 (8:0)
Bramki: 1:0 Banachowicz 2, 2:0 Madejski 8, 3:0 Nowicki 12, 4:0 Linca 17 karny, 5:0 Nowicki 20, 6:0 Banachowicz 34, 7:0 Guzik 39, 8:0 Banachowicz 42.
Wieczysta II: Krawczyk - Kwiecień (46 Barczuk), Michalski (46 Niechciał), Burliga, Guzik - Linca (46 Suchan), Pietras (46 Sosnowski), Makuch, Nowicki, Madejski (46 Łazarczyk) - Banachowicz.