Wieczysta Kraków. IV-ligowcy zremisowali sparingowy mecz z I-ligową Resovią, choć prowadzili już 3:0 [NOWE ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
Sparing Wieczysta Kraków - Resovia
Sparing Wieczysta Kraków - Resovia Anna Kaczmarz
W swym kolejnym sparingowym meczu piłkarskim IV-ligowa Wieczysta Kraków zremisowała na własnym boisku z I-ligową Resovią 4:4.

W pierwszej połowie o wiele skuteczniejsi byli gospodarze. Prowadzenie dla nich już w 5 min uzyskał Patrik Misak. Na kolejnego gola kibice musieli poczekać niemal dwa kwadranse. Zdobył go w 32 min Radosław Majewski, który wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Damianie Guziku. 2 min później ten ostatni, po zespołowej akcji swej drużyny, zagrał do Majewskiego, który ponownie trafił do siatki.

Rzeszowianie, którzy także szukali strzeleckich okazji, dopiero tuż przed przerwą zdobyli pierwszego gola. Jego autorem był 34-letni Chorwat Josip Soljić, który skutecznie wykończył ładną akcję swojego zespołu.

Wkrótce po zmianie stron, w 48 min było już tylko 3:2, gdyż po rzucie rożnym celnie główkował Aleksander Komor, a po 2 kolejnych min 3:3, gdy pozyskany w tym miesiącu z Cracovii Sebastian Strózik wyłożył piłkę Karolowi Twardowskiemu, a ten ulokował ją w siatce.

"Żółto-czarni" do końca sparingu dążyli do zwycięstwa i wydawało się, że je odniosą, gdy w 85 min bramkarza przyjezdnych pokonał Krzysztof Szewczyk. Odpowiedź Resovii była jednak błyskawiczna. Bartłomiej Kiełbasa zagrał do Strózika, a ten celnym uderzeniem doprowadził do remisu.

Wieczysta Kraków - Resovia 4:4 (3:1)
Bramki: 1:0 Misak 5, 2:0 Majewski 32 karny, 3:0 Majewski 34, 3:1 Soljić 45, 3:2 Komor 32, 3:3 Twardowski 50, 4:3 Szewczyk 85, 4:4 Strózik 86.
Wieczysta: I połowa: Miśkiewicz - Kołodziej, Michalski, Jampich - Burliga, Gamrot, Majewski, Guzik - Misak, Peszko - Piejak; II połowa: Miśkiewicz - Frańczak, Jurkowski, Kura - Bąk, Urbański, Pietras, Linca - Nowicki, Krasuski (68 testowany) - Szewczyk.