Wieczysta II - Cracovia II. Ale niespodzianka w Pucharze Polski! Zobaczcie zdjęcia

Tomasz Bochenek
Wieczysta II Kraków - Cracovia II
Wieczysta II Kraków - Cracovia II Anna Kaczmarz / Polska Press
Wieczysta II Kraków pokonała Cracovię II po rzutach karnych w półfinale Pucharu Polski na szczeblu rejonu Kraków, rozegranym w środę 12 października. Mecz na stadionie Prądniczanki przyniósł pasjonującą końcówkę: do 80 minuty było 0:0, potem dwa gole zdobyły "Pasy", na co dwoma odpowiedzieli żółto-czarni! 2:2, no i rzuty karne, w których Wieczysta II wygrała 5:4. ZDJĘCIA >>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Wieczysta II - Cracovia II 2:2 (0:0), rzuty karne 5:4

Bramki: 0:1 Kanach 80, 0:2 Mrozik 87, 1:2 Gawęcki 89, 2:2 Pachowicz 90+3.
Wieczysta II: Siryk – Fryc, Jampich, Kalemba, Niechciał (86 Czajkowski) – Suchan (46 Madejski), Makuch, Nowicki (62 Gawęcki), Słonina, Linca – Pachowicz.
Cracovia II: Hamulewicz – Mróz (72 Zaucha), Krystian Bociek, Pieńczak, Wiśniewski (46 Stachera) - Gut, Wojtysko (46 Kanach), Supryn, Bała (32 Ogorzały), Mrozik - Krzysztof Bociek (81 Strózik).
Sędziował: Sławomir Steczko (Kraków). Żółte kartki: Słonina, Nowicki - Mrozik, Pieńczak. Widzów: 200.

Okręgówka kontra trzecia liga. Ale, nie oszukujmy się rezerwy Wieczystej skład mają zdecydowanie ponad normę klasy okręgowej, a rezerwy „Pasów” grę zaczęły w składzie rezerwowym – na ławce usiedli Strózik, Zaucha, Kanach. No i Ogorzały, który jeszcze w I połowie zastąpił kontuzjowanego Bałę.

Młodzież w pasiastych koszulkach szybko przejęła inicjatywę, grała szybciej, dynamiczniej od Wieczystej II, ale ta broniła się szczelnie. Wyjątkiem były sytuacje po rzutach rożnych, gdy z bliska zdołali zagłówkować Krystian Bociek (6 min, trafił w bramkarza) i Pieńczak (15, spudłował). Żółto-czarni szukali szans do ataku szybkiego, a wyraźnie poszli do przodu pod koniec drugiego kwadransa. Efekt? Rzut rożny, a po nim strzał Kalemby – z 18 metrów w słupek. W końcówce I połowy znów aktywniejsze były jednak „Pasy”, a energetycznie grający Mrozik miał dwie szanse, by dać drużynie prowadzenie. W 40 min, po przechwycie, kopnął nad poprzeczkę, a w 45 w sytuacji sam na sam z Sirykiem nie zdołał go pokonać.

Parę minut po przerwie, po rzucie rożnym, zakotłowało się pod bramką Cracovii II. Z kolei przy jej atakach niezmordowana w swoim dopingu pani Grażyna motywowała piłkarzy Wieczystej: - Pressing, pressing, musi być!

W 68 min do strzału przed polem karnym doszedł Kanach, ale trafił wprost z Siryka. Odpowiedzią była akcja Madejskiego, też bez zmiany wyniku. Obraz meczu się zmienił, momentami była to kontra za kontrę. Ale bramkarze tak naprawdę mieli mało roboty. Aż w 78 min Zaucha huknął z 20 m i Siryk ręką strącił piłkę na poprzeczkę.

Był korner, za moment kolejny. I po jego rozegraniu Kanach oddał zza "16" świetny strzał, po którym piłka wylądowała w siatce.

Na plac wszedł Strózik, a gdy pomknął z piłką na Siryka wydawało się, że drugi gol jest pewny. Podał jednak piłkę Mrozikowi, a ten w nią nie trafił. Swojego gola jednak Mrozik z tego meczu wyniósł, po ograniu obrońcy w polu karnym.

0:2, wydawało się, że to koniec emocji. Ale emocje dopiero się zaczęły! Bo po rzucie rożnym Gawęcki skierował piłkę do siatki Cracovii II. I żółto-czarni poszli za ciosem. Pierwszej okazji do wyrównania nie wykorzystali, ale drugą już tak - po kontrze trafił Pachowicz! Wielka radość w obozie gospodarzy. No i rzuty karne.

Dziewięć karnych było bezbłędnych. Dziewiątego wykonywał Kanach. Jego strzał obronił Siryk i tak niespodzianka stała się faktem.

W finale Pucharu Polski na szczeblu rejonu Wieczysta II zmierzy się z piątoligową Jutrzenką Giebułtów, która też po rzutach karnych wyeliminowała w półfinale ekipę Sokoła Kocmyrzów.