MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W uczelnianej sieci<br><font color="#006699"><b>Gazeta Krakowska</font></b>

ECe
Szkoły wyższe chcą uczyć studentów przedsiębiorczości, by w ten sposób absolwenci mogli łatwiej zakładać własne firmy, unikając bezrobocia. Chcą wesprzeć merytorycznie samych przedsiębiorców.

Szkoły wyższe chcą uczyć studentów przedsiębiorczości, by w ten sposób absolwenci mogli łatwiej zakładać własne firmy, unikając bezrobocia. Chcą wesprzeć merytorycznie samych przedsiębiorców. Chcąc wreszcie tworzyć warunki, np. poprzez inkubatory, ułatwiające start w zawodowe życie. Uczelnie z całego kraju zamierzają więc stowarzyszyć się dla realizacji tego przedsięwzięcia.

Do Akademii Ekonomicznej w Krakowie zjechali przedstawiciele szkół wyższych publicznych i niepublicznych, małych i dużych, ekonomicznych i politechnicznych, uniwerstytetów oraz tak specjalistycznych, jak Wojskowa Akademia Techniczna. Łączy je zamiar wcielenia w życie specjalnego programu ,Edukacja dla przedsiębiorczości", który zainicjował rektor krakowskiej AE prof. Ryszard Borowiecki.

Młodzież uczy się przedsiębiorczości na studiach, także praktycznie - dorabiając podczas nauki. Nauczycielom akademickim różnych typów szkół chodzi jednak o wprowadzenie przedmiotu ,przdsiębiorczość" do programu studiów na różnych kierunkach i uczelniach, zwłaszcza tych, które nie mają statusu czy profilu ekonomicznego.

Program przeznaczony jest więc przede wszystkim dla studentów, by ci mieli łatwiejszy start w zawodowe życie. Umiejętność założenia i prowadzenia własnej firmy pozwoli młodym ludziom uniknąć bezrobocia. Nowy przedmiot to także źródło wiedzy przydatnej w doradztwie, konsultingu, organizacji szkoleń chociażby dla bezrobotnych, którzy po przekwalifikowaniu zwiększają swe szanse na znalezienie pracy.

Na spotkaniu w Krakowie postanowiono więc o utworzeniu uczelnianej sieci lub stowarzyszenia, gdyż taka właśnie forma prawna ułatwi szkołom wspólną realizację programu. W przyszłym roku zostanie on przedstawiony rządowi, nauczyciele akademiccy liczą bowiem na wsparcie z pieniędzy państwa oraz z funduszy unijnych.

Na razie powołano zespoły problemowe, a podstawowe zadanie to przede wszystkim opracowanie jednolitego programu nauczania przedsiębiorczości oraz programu studiów podyplomowych w tym zakresie. Opiekę nad przygotowaniem programu do realizacji sprawują: prof. Jan Targalski i dr Lesław Piecuch z krakowskiej AE.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W uczelnianej sieci<br><font color="#006699"><b>Gazeta Krakowska</font></b> - Kraków Nasze Miasto

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto