Urszula Radwańska już jest w formie

BAT
Na kortach we francuskiej miejscowości Ronchin rozegrano finałowy turniej Zimowego Tenisowego Pucharu Europy dla zawodniczek do 16 lat. Nasza reprezentacja zajęła w zawodach trzecie miejsce.

Na kortach we francuskiej miejscowości Ronchin rozegrano finałowy turniej Zimowego Tenisowego Pucharu Europy dla zawodniczek do 16 lat. Nasza reprezentacja zajęła w zawodach trzecie miejsce. W meczu ćwierćfinałowym Polska (rozstawiona z "trójką") pokonała Słowenię 2:1. Punkty dla naszych barw zdobyła tenisistka krakowskiego Nadwiślanu, Urszula Radwańska, która najpierw pokonała Tadeję Majeric 6:0, 6:0 (tzw. rower), a potem w deblu (razem z Katarzyną Piter) nie dała szans parze Majeric - Masa Grgan 6:2, 6:2.

W półfinale Polska uległa rozstawionym z "jedynką" Rosjankom 1:2, a jedyny punkt zdobyła Urszula Radwańska, pokonując Anastazję Pawliuczenkową ("jedynka" na liście rankingowej ITF) 6:2, 6:3. Natomiast w deblu wymieniona już nasza para przegrała z duetem Pawliuczenkowa - Anastazja Piwowarowa 3:6, 6:2 i w decydującym secie 10:12! Kończyły więc Polki zawody spotkaniem o brązowy medal, w którym pokonały Czechy (rozstawione z "dwójką") 3:0. Rozegrano tylko pojedynek Piter z Petrą Kvitovą 6:3, 6:4, a w drugiej grze pojedynczej (tam miała wystąpić nasza Urszula) i w deblu Czeszki oddały walkowery. Złoty medal wywalczyły Rosjanki, a srebro przypadło Białorusinkom. Dodajmy, że w takim samym turnieju, ale dla zawodniczek do lat 14 (grano w holenderskiej miejscowości Leeuwarden) Polska zajęła 2. miejsce, ulegając w finale Czechom 0:3.