Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczelnie niepubliczne z naszego regionu kuszą atrakcyjnymi kierunkami i specjalnościami

Paulina Szymczewska
Paulina Szymczewska
Matura zaliczona, więc najwyższy czas na decyzję, co dalej. Jakie studia będą dla ciebie najlepsze? Wybór kierunku nie jest łatwy.
Matura zaliczona, więc najwyższy czas na decyzję, co dalej. Jakie studia będą dla ciebie najlepsze? Wybór kierunku nie jest łatwy. 123RF
Informatyka, zarządzanie, finanse, logistyka, dietetyka, kosmetologia, lingwistyka, psychologia, a nawet kierunek lekarski – to tylko niewielki wycinek z bogatej oferty edukacyjnej uczelni niepublicznych z naszego regionu. Warto się nią zapoznać. Rekrutacja już trwa.

W Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego rekrutacja na rok 2022/2023 ruszyła 16 maja. Największa niepubliczna uczelnia akademicka Małopolski oferuje siedem kierunków jednolitych studiów magisterskich – w tym kierunek lekarski w języku polskim i angielskim, 20 kierunków studiów I stopnia (licencjackich) i dziewięć II stopnia (magisterskich), a także 32 specjalności na studiach podyplomowych (więcej: rekrutacja.ka.edu.pl).

Kandydaci mają w czym wybierać: od architektury i prawa, poprzez psychologię, pedagogikę, aktorstwo czy pielęgniarstwo, aż po zarządzanie, informatykę i kryminologię. Warto też zainteresować się kierunkiem lekarskim. W tym roku studia kończy pierwszy rocznik tego kierunku. Studenci KA AFM jako pierwsi w Polsce spośród uczelni niepublicznych przystąpili wiosną do Lekarskiego Egzaminu Końcowego. Zdało go 71 osób na 72 zdające, przy czym ich średni wynik punktowy był wyższy niż w przypadku absolwentów renomowanych uczelni medycznych z Warszawy, Łodzi czy Krakowa.

A może studia inżynierskie?

Podobnie jak w KA AFM, również w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie rekrutacja na kolejny rok akademicki trwa od 16 maja. Uczelnia prowadzi nabór na studia I stopnia na kierunkach takich jak: informatyka, finanse i rachunkowość, zarządzanie, logistyka i marketing cyfrowy. Na studiach II stopnia czekają kierunki zarządzanie oraz finanse i rachunkowość (więcej: www.wszib.edu.pl).

Warto przy tym podkreślić, iż WSZiB jest jedyną uczelnią niepubliczną w całej Małopolsce, która prowadzi studia inżynierskie na kierunkach logistyka oraz informatyka, a także realizuje zakres kształcenia technologie informatyczne i wizualizacja danych w biznesie na kierunku zarządzanie.

Od dietetyki po fizjoterapię

W Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia rekrutacja na nowy rok akademicki rozpoczęła się 4 kwietnia i potrwa do 26 września (szczegóły: www.kwspz.pl). W ofercie kształcenia tej uczelni – w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym, na studiach licencjackich i magisterskich – są takie kierunki jak: dietetyka, dietetyka i ekologiczna żywność oraz kosmetologia.
Jeśli chodzi o kosmetologię, to można wybierać spośród kilku specjalności. Są to marketing i zarządzanie w kosmetologii, podologia oraz nowość – kosmetologia w medycynie estetycznej. Prócz tego kandydaci do studiowania w KWSPZ mogą zdecydować się od razu na pięcioletnie studia magisterskie na kierunku fizjoterapia.

Z szeroką ofertą anglojęzyczną

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie z rekrutacją na studia I i II stopnia wystartowała już 1 kwietnia (I tura potrwa do 31 lipca). Uczelnia, jak co roku, przygotowała ofertę ściśle wyspecjalizowanych, praktycznych kierunków, które pozwalają zdobyć konkretną wiedzę i stać się atrakcyjnym kandydatem na rynku pracy.

Na studiach I stopnia kandydaci mogą wybierać spośród kierunków: Game Design, skandynawistyka (studia filologiczno-biznesowe), grafika reklamowa i multimedia, lingwistyka dla biznesu, zarządzanie strategiczne i psychologia. W ramach studiów II stopnia WSE oferuje filologię angielską z dwoma ścieżkami kształcenia do wyboru: tłumaczenia specjalistyczne i komunikacja międzykulturowa w biznesie (obie specjalności dostępne są tylko w trybie zaocznym).

Warto nadmienić, że w tym roku WSE znacznie poszerzyła ofertę anglojęzyczną. Kierunki prowadzone w tym języku to: Strategic Management (dwie ścieżki: Start up and Enterprise Management oraz Human Resources Management), UX and Graphic Design oraz Foudation Year. Szczegółowe zasady rekrutacji oraz opisy kierunków i ścieżek kształcenia dostępne są na stronie www.wse.krakow.pl.

Informatyka zawsze oblegana

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rekrutację na nowy rok akademicki rozpoczęła już 20 kwietnia. Ma się ona zakończyć 30 lipca. Największa niepubliczna uczelnia na Podkarpaciu zaoferuje przyszłym studentom 11 kierunków na studiach I stopnia oraz cztery na studiach II stopnia w języku polskim, zaś jeśli chodzi o anglojęzyczne, to do wyboru jest pięć kierunków na studiach I stopnia i dwa na studiach II stopnia.

Można się spodziewać, że najbardziej oblegane będą kierunki: informatyka (ze specjalnością programowanie), grafika komputerowa i produkcja multimedialna, zarządzanie oraz kosmetologia, a na kierunkach prowadzonych w języku angielskim – Aviation Management Information Technology.

Warto również wspomnieć, iż rzeszowska uczelnia planuje kilka atrakcyjnych nowości. Wśród nich są: projektowanie graficzne na studiach II stopnia oraz takie specjalności na studiach I i II stopnia jak: wizaż i charakteryzacja, zarządzanie projektami w organizacjach, dietetyka w sporcie i fitness, zarządzanie zrównoważonym rozwojem, a także International Human Resources Management.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie wsiz.edu.pl. Dodajmy jeszcze, że już 7 czerwca WSIiZ w Rzeszowie zaprasza uczniów szkół średnich na swój dzień otwarty. Odbędzie się on na kampusie w Kielnarowej. Wśród planowanych atrakcji m.in.: warsztaty tematyczne (np. „Zawód influencer” czy „Co warto wiedzieć o inwigilacji w sieci”), konsultacje z działem rekrutacji, warsztaty taneczne i piknik.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Uczelnie niepubliczne z naszego regionu kuszą atrakcyjnymi kierunkami i specjalnościami - Dziennik Polski

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto