Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tysiące studentów na Dniach Kariery w Krakowie

Kini
Kini
Po raz dziewiętnasty w największych miastach Polski, także w Krakowie, miały dziś miejsce Dni Kariery.

Podczas "dnia targowego" zaprezentowały się 64 firmy z całej Polski, które prezentowały oferty przeznaczone dla młodych ludzi. Większość z nich dotyczyła praktyk studenckich oraz staży, także płatnych. Można było jednak znaleźć również konkretne oferty pracy. Przełożyło się to na zapotrzebowanie studentów, którzy właśnie o praktyki pytali najczęściej. Absolwenci za to szukali już konkretnych propozycji pracy.

- Studenci głównie pytają o to, czy wymagane jest duże doświadczenie, czy wystarczy znajomość komunikatywna języka angielskiego oraz czy byłaby możliwość pogodzenia pracy ze studiami. Często pytają także o warunki finansowe. Niestety o tym nie rozmawiamy. Staramy się za to pokazać im, czego mogą się w firmie nauczyć, bo chyba to jest właśnie najważniejsze - mówi Bartosz Sekuła z firmy Making Waves Polska, która po tegorocznych Dniach Kariery planuje znaleźć cztery osoby na stanowiska pracy oraz pięciu praktykantów.

- Nasza firma jest otwarta na młodych, kompetentnych ludzi, gotowych na naukę i poświęcenie się firmie. W zamian studenci oraz absolwenci otrzymują spore możliwości poszerzania swojej wiedzy. Dajemy im także możliwość wyjazdów zagranicznych, a to, jak zauważamy, coraz częściej interesuje absolwentów uczelni - zauważa Katarzyna Karyś-Skowrońska z firmy Electrolux.

Podczas dzisiejszych targów można było się dowiedzieć, że ważny jest nie tylko sam dyplom. Liczy się także potencjał, a ten szczegółowo weryfikowany jest podczas rozmowy kwalifikacyjnej lub testów wstępnych. Jak powiedział przedstawiciel firmy P&G, przyszłych pracowników **można nauczyć **wszystkiego.

Innego zdania jest Katarzyna Karyś-Skorwońska, która stawia jednak na doświadczenie i wykształcenie w konkretnej dziedzinie.

- Dodatkowo, głównym czynnikiem, który przemawia za zatrudnieniem, jest chęć pracy w firmie, otwartość oraz umiejętności przystosowania się. Trzeba wiedzieć, w jaki sposób dać się poznać firmie, a także w jaki sposób utożsamiać z jej polityką, żeby praca mogła być bardziej efektywna.

W większości prezentowanych ofert bardzo ważną rolę odgrywało także posługiwanie się językiem angielskim.

Nowością na tegorocznych Dniach Kariery było stanowisko Polskich Zakładów Lotniczych z Mielca, które w ostatnim czasie wyprodukowały pierwszy w Polsce helikopter Black Hawk.

Pracownicy działu rekrutacji zachęcali studentów kierunków technicznych do składania swoich CV. Jak udało nam się dowiedzieć, firma na obecną chwilę nie ma zbyt wiele do zaproponowania, jednak w miarę rozwoju, będzie chciała poszerzać swoją kadrę pracowniczą na różnych stanowiskach.

- Wyniki analiz prowadzonych za pomocą internetu, wskazują na wzrostową tendencję odwiedzin Dni Kariery - mówi Adrianna Rylska z AIESEC. - W zeszłym roku podczas dnia targowego zjawiło się 11 tys. studentów. Przewidujemy, że w tym roku rekord zostanie pobity. Na same szkolenia w ramach Dni Kariery zgłosiło się 3 tys. studentów i absolwentów. Z roku na rok zapotrzebowanie jest coraz większe, ponieważ mamy coraz więcej wystawców.

- Targi to dla nas bardzo dobra szansa na wyłonienie pracowników.
Po nich dostajemy największą liczbę CV. Oczywiste jest, że nie uda nam się wykorzystać wszystkich na raz, jednak listy te są kolekcjonowane i często wykorzystywane w przyszłości - dodaje Karyś-Skowrońska.

Wkrótce w MM Kraków: Jak napisać dobre CV - poradnik!

Zobacz na MM:Wywiady | MM Moto | Photo Day | Ekstraklasa | Zdrowie | Film | MoDO
od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto