Jacek Żukowski
Podhale - Comarch Cracovia 5:0
Podhale - Comarch Cracovia 5:0 Anna Kaczmarz
W Nowym Targu rozegrano sparingowy mecz w którym Tauron Podhale Nowy Targ pokonało Comarch Cracovię 5:0. To był sprawdzian dla obu drużyn przed rozpoczęciem ligowych zmagań, które rozpoczną się 10 września.

Oba małopolskie zespoły już za 11 dni rozpoczną ligowe zmagania. Sprawdzian generalny wypadł zdecydowanie na korzyść "Szarotek", które od początku meczu narzuciły swoje warunki gry i nie poprzestały aż do ostatnich minut. Zaczęło się dobrze dla "Szarotek", po akcji Neupauera krążek w bramce "Pasów" umieścił Bondaruk. "Pasy" próbowały odpowiedzieć, ale nie dały rady. Za to gospodarze zdobyli drugiego gola za sprawą Nowożyłowa.

Chwilę później w sytuacji sam na sam z bramkarzem był Kapica, ale Klimowski wygrał ten pojedynek. Z kolei w drugiej tercji, gdy "Pasy" grały w osłabieniu, gola mógł zdobyć Kamiński. W 26 min Bondaruk trafił w słupek bramki Cracovii. Minutę później jej były zawodnik - Franek, który reprezentował barwy Cracovii w ubiegłym sezonie postanowił się przypomnieć w najlepszy możliwy sposób i zdobył gola strzałem z ostrego kąta. Pieriewozczikow musiał zwijać się jak w ukropie, a w połowie meczu zastąpił go w bramce Zabolotny. W tej tercji krakowianie już nie zagrozili poważniej bramce gospodarzy.

Wydawało się, że "Pasy" na początku ostatniej odsłony wreszcie strzelą bramkę, ale Kapicy jednak się to nie udało. Za to po kontrze znów trafił Franek i było 4:0. W rewanżu są na sam z bramkarzem był Shirley, ale nie trafił w bramkę. "Pasy" wciąż były bezradne, a Podhale postawiło kropkę nad "i" zdobywając piątego gola.

Tauron Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Bramki: 1:0 Bondaruk 4, 2:0 Nowożyłow 11, 3:0 Franek 27, 4:0 Franek 42, 5:0 Wielkiewicz 56.
Podhale: Klimowski - Mrugała, Sulka, Bondaruk, Neupauer, Nowożyłow - Wsół, Szurowski, Franek, Bryniczka, Majoch - Michalski, Tomasik, Wielkiewicz, Słowakiewicz, Siuty - Kamieniecki, Szlembarski, F. Kapica, T. Kapica, Bochnak.
Cracovia: Pieriewozczikow (31 Zabolotny) - Gula, Śaur, Csamango, Nemec, Kapica - Dudas, Jaracz, Bodrow, Kamiński, Brynkus - Kunninen, Jeżek, Shirley, Jacenko, Woroszyło oraz Dziurdzia, Bezwiński, Augustyniak i Gosztyła.
Kary: 6 - 8 min.