Artur Bogacki
AZS AGH Kraków - PSG KSP Siedlce
AZS AGH Kraków - PSG KSP Siedlce Andrzej Banaś
Siatkarze AZS AGH Kraków udanie zainaugurowali sezon 2023-2024 w Tauron 1. Lidze. W meczu rozegranym w sobotę (16.09) w nowej hali uczelnianej pokonali 3:2 PSG KPS Siedlce. Zobaczcie, co działo się na parkiecie i trybunach.

AZS AGH Kraków - PSG KPS Siedlce 3:2 (25:20, 25:19, 20:25, 20:25, 17:15)

AGH: Kraut, Peryt, Oziabło, Mianik, Tokajuk, Bakaj, Dereń (libero) oraz Komar, Curzytek, Putkowski.
PSG KPS: Sokołowski, Kłęk, Wójcik, Kozłowski, Bąkiewicz, Szpernalowski, B. Tomczak (libero) oraz Kowalczyk, J. Tomczak, Kościółek, Myśków.

Krakowianie bez większych problemów i w dobrym stylu wygrali dwa pierwsze sety i mogli liczyć na zwycięstwo za pełną pulę. Goście jednak w trzeciej partii znacznie poprawili swoją grę, szybko odskoczyli (6:12, 10:19) i zwyciężyli. W czwartym secie gra długo toczyła się punkt za punktów, ostatni remis to 20:20, później siedlczanie zdobyli 5 kolejnych "oczek" i doprowadzili do tie-breaka.

W decydującej partii drużyny zmieniły się stronami przy wyniku 7:8. Później było już 10:12, 11:14. Krakowianie obronili jednak trzy kolejne meczbole, później jeszcze jednego, by po chwili wykorzystać swoją pierwszą szansę na zwycięstwo.

Najlepszym graczem meczu (MVP) został wybrany Kajetan Tokajuk.