Tarnów ma najlepszych ratowników medycznych w kraju! Zajęli dwa pierwsze miejsca w mistrzostwach Polski

Paweł Chwał
Paweł Chwał
Ratownicy z Tarnowa i Krakowa zdominowali Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym we Wrocławiu. Zajęli wszystkie miejsca na podium
Ratownicy z Tarnowa i Krakowa zdominowali Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym we Wrocławiu. Zajęli wszystkie miejsca na podium Archiwum/ Pogotowie Ratunkowe w Tarnowie i Krakowie
Wielkim sukcesem zakończył się udział ratowników z Małopolski podczas XX Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym we Wrocławiu. W stawce ponad 50 ekip z całej Polski dwa czołowe miejsca zajęły drużyny reprezentujące Powiatową Stację Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, na trzecim uplasowali się ratownicy z Krakowa.

Ratownicy z Tarnowa znowu pokazali wielką klasę

To kolejny raz, kiedy ratownicy z Tarnowa triumfują lub zajmują miejsce na podium mistrzostw Polski, ale po raz pierwszy zdarzyło się, aby sukces był podwójny.

- Tarnów to już prawdziwa marka pod względem umiejętności praktycznych, wiedzy i szkolenia ratowników medycznych. Chłopaki, gdziekolwiek jadą na zawody, to wszędzie budzą szacunek i respekt. Możemy być dumni z tego, że mamy tak dobrze wyszkolonych i przygotowanych do niesienia pomocy innym ratowników w tarnowskim pogotowiu – mówi Krzysztof Krzemień, rzecznik prasowy tarnowskiej stacji.

W składzie zwycięskiej ekipy znaleźli się: Michał Łanocha, Wojciech Gurbisz oraz Krzysztof Hetman. Zespół, który zajął drugie miejsce w zawodach tworzyli natomiast: Tomasz Słowik, Tomasz Jurczak oraz Piotr Witek.

- Konkurencje, z którymi przyszło nam się zmierzyć na mistrzostwach, były odwzorowaniem sytuacji, z którymi mamy do czynienia codziennie – podczas dyżurów w karetce. Sędziowie dużą uwagę zwracali jednak na to, jak podchodzimy do pacjentów oraz, jak wygląda praca całego zespołu, czy stanowi on zgraną ekipę i wzajemnie się uzupełnia – mówi Michał Łanocha, kapitan zwycięskiej drużyny z Tarnowa.

Trzy dni zaciętej rywalizacji ratowników we Wrocławiu

Zadania były wykonywane w ciągu, a także po zmroku. Pomagali m.in. osobie bezdomnej, znajdującej się pod wpływem alkoholu, a także mocno wyziębionej, u której doszło do zatrzymania krążenia. Były także konkurencje techniczne, rozgrywane m.in. na symulatorze karetki czy na specjalnym torze przeszkód oraz w tunelu.

- Zwycięstwem kolegów nie jesteśmy zdziwieni, bo od lat udowadniają, że są wśród najlepszych w kraju, ale to, że nasza drużyna znalazła się tuż za nimi było dla nas dużym zaskoczeniem. Może za rok, dwa przejmiemy od nich tę pałeczkę i również sięgniemy po mistrzostwo - przyznaje Tomasz Słowik, kapitan drugiej drużyny z Tarnowa.

Oba zespoły wspólnie przygotowywały się do zawodów, pod okiem i przy wsparciu starszych kolegów, którzy we wcześniejszych edycjach mistrzostw również stawali na podium.

Mistrzostwa rozgrywane były od środy do piątku na terenie wrocławskich ulic, a także na poligonie.

Drużyny z Krakowa wysoko w klasyfikacji

W sumie uczestniczyło w nich 51 ekip z całej Polski, które zostały wyłonione w pięciu regionalnych kwalifikacjach. 

Podium uzupełniła reprezentacja Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w składzie: Tomasz Bawołek, Wit Walczak oraz Grzegorz Wysocki, która po dokładnym przeliczeniu punktów za poszczególne konkurencje ostatecznie została sklasyfikowana na trzecim miejscu.

Zespół w składzie Antoni Gołębiowski, Tomasz Seweryn i Tomasz Sołek zdobył miejsce 10 oraz puchar za najlepiej wykonane zadanie!, a drużyna: Hubert Gawlas, Marek Grabowski i Marcin Kołata zajęła miejsce 11.

W Tarnowie znaleziono sztabkę złota i gotówkę. Przez rok nie zgłosił się po nie nikt

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie