MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tanie loty do Egiptu. Czy opłaca się lecieć do Hurghady czy Sharm el Sheikh bez biura podróży? Wyniki analizy cen mogą Was zaskoczyć

Emil Hoff
Emil Hoff
Coraz więcej turystów decyduje się organizować wakacje na własną rękę, bez pośrednictwa biura podróży. Czy bardziej opłaca się kupić tanie bilety lotnicze do Egiptu i zarezerwować okazyjny nocleg w hotelu, czy raczej skorzystać z oferty wycieczek all inclusive z biurami podróży? Przeprowadziliśmy analizę cenową - wyniki mogą Was zaskoczyć.
Coraz więcej turystów decyduje się organizować wakacje na własną rękę, bez pośrednictwa biura podróży. Czy bardziej opłaca się kupić tanie bilety lotnicze do Egiptu i zarezerwować okazyjny nocleg w hotelu, czy raczej skorzystać z oferty wycieczek all inclusive z biurami podróży? Przeprowadziliśmy analizę cenową - wyniki mogą Was zaskoczyć. Gala_Kan, iStock / Getty Images Plus, zdjęcie ilustracyjne
Polacy kochają Egipt – to najpopularniejszy kierunek zagranicznych wyjazdów z polskimi biurami podróży niezależnie od pory roku. Oferta wycieczek all inclusive do Egiptu jest bardzo szeroka. Czy jednak opłaca się wykupywać pobyt all inclusive? Być może taniej jest znaleźć okazję: zarezerwować tani lot oraz tani nocleg, a potem wypoczywać w Egipcie na własną rękę? Sprawdziliśmy, ile kosztują najtańsze bilety lotnicze do Egiptu i za ile można wypoczywać w Hurghadzie, Sharm el Sheikh i Marsa Alam bez pośrednictwa biura podróży. Wyniki mogą Was zaskoczyć. Zapraszamy do naszej analizy cenowej.

Spis treści

Egipt bez all inclusive. Czy taniej jest zorganizować pobyt nad Nilem samemu? Tanie loty i tanie noclegi w Egipcie

Turyści coraz częściej decydują się na samodzielną organizację swoich wyjazdów na urlopy i wakacje, bez pośrednictwa biur podróży. W Internecie można znaleźć okazyjne oferty tanich lotów i tanich noclegów, które pozwalają zapłacić za pobyt mniej niż wynosi przeciętna cena wycieczki all inclusive.

Czy opłaca się organizować samodzielnie pobyt w Egipcie? By odpowiedzieć na to pytanie, trzeba sprawdzić, ile kosztują najtańsze loty do Egiptu i najtańsze noclegi w tym kraju.

Przekonajmy się najpierw, jak wygląda aktualna oferta wakacji all inclusive w Egipcie na zimę 2023. Ile kosztują najtańsze wczasy zorganizowane?

Choć to w Kairze stoją słynne piramidy, polscy turyści wolą wypoczywać w Egipcie w innym miejscu: w kurortach nad Morzem Czerwonym, jak Hurghada, Marsa
Choć to w Kairze stoją słynne piramidy, polscy turyści wolą wypoczywać w Egipcie w innym miejscu: w kurortach nad Morzem Czerwonym, jak Hurghada, Marsa Alam i Sharm el Sheikh. elec, 123RF.com, zdjęcie ilustracyjne

Czytaj też: Gdzie najtaniej na narty w Polsce? TOP 13 ośrodków z najtańszymi skipassami na ferie 2023. To zestawienie może Was zaskoczyć

Najtańsze wycieczki all inclusive do Egiptu na luty i marzec 2023

Najpopularniejszą formą wypoczywania w Egipcie pozostają wycieczki all inclusive. Wykupienie wycieczki tego rodzaju pozwala cieszyć się pobytem bez martwienia się o dodatkowe opłaty za posiłki, drinki czy usługi hotelowe, jak basen albo dostęp do plaży.

Polacy najczęściej spędzają wakacje i urlopy w kurortach nad Morzem Czerwony: Hurghadzie, Sharm el Sheikh oraz Marsa Alam.
Przekonajmy się, ile trzeba zapłacić za wypoczynek w każdym z tych miejsc w formie all inclusive w lutym i marcu 2023. Oto najtańsze oferty wycieczek do Egiptu z polskimi biurami podróży:

 • 7 dni w Hurghadzie z biurem Coral Travel, wylot z Wrocławia, 2112 zł
 • 7 dni w Marsa Alam z biurem Coral Travel, wylot z Wrocławia, Warszawy i Gdańska, 2463 zł od osoby
 • 7 dni w Sharm El Sheikh biurem z Coral Travel, wylot z Warszawy i Katowic, 2511 zł od osoby
 • 8 dni w Tabie z biurem Itaka w ofercie last minute, wylot z Warszawy, Wrocławia, Katowic i Zielonej Góry, 2600 zł od osoby

Najtańsze oferty all inclusive do Egiptu zimą 2023 z dojazdem własnym

Ceny wycieczek do Egiptu można zbić, wykupując pobyt w hotelu w formie all inclusive, ale z dojazdem własnym. Polskie biura podróży oferują taką opcję, najczęściej dla krótkich pobytów weekendowych, trwający 2 dni i 1 noc.

Poniżej najtańsze oferty wycieczek all inclusive do Egiptu z dojazdem własnym na zimę 2023:

 • Hurghada: 7 dni w hotelu Empire Beach, 691 zł od osoby (Orex Travel)
 • Hurghada: 2 dni i 1 noc w hotelu Giftun Azur Resort za 184 zł od osoby (promocja Travelplanet)
 • Sharm el Sheikh: 2 dni i 1 noc w hotelu Jaz Sharks Bay za 142 zł od osoby (promocja Travelplanet)
 • Marsa Alam: 2 dni i 1 noc w hotelu Pensee Beach resort za 165 zł od osoby (promocja Travelplanet)

Oferty wycieczek z dojazdem własnym można łączyć z samodzielnie wyszukanymi tani lotami do Egiptu. Przekonajmy się, ile mogą kosztować okazyjne bilety na samolot do tego kraju.

Wśród polskich turystów najpopularniejszym kurortem jest Hurghada.
Wśród polskich turystów najpopularniejszym kurortem jest Hurghada. kotangens, zdjęcie ilustracyjne

Tanie loty do Egiptu w lutym i marcu 2023

Ile kosztują najtańsze loty do Egiptu zimą 2023? Za pomocą internetowych wyszukiwarek i agregatorów ofert i promocji, sprawdziliśmy ceny biletów lotniczych do najpopularniejszych egipskich kurortów w lutym i marcu 2023. Ceny obejmują przelot w obie strony dla 2 osób dla pobytu trwającego 5 dni.

Tanie loty do Hurghady: Najtaniej polecimy z Gdańska: 1683 zł (Ryanair i Easy Jet, 2 przesiadki)

Inne tanie loty: 3770 zł (Easy Jet z Warszawy, z przesiadką), 4268 zł (z Warszawy z przesiadką i zmianą lotniska)

Tanie loty do Sharm el Sheikh: Najtaniej polecimy z Katowic: 2048 zł (Wizz Air i Ryanair, 2 przesiadki)

Inne tanie loty:

 • 3179 zł (Easy Jet z Warszawy, z przesiadką)
 • 4190 zł (z Warszawy z przesiadką)

Tanie loty do Marsa Alam: Najtaniej polecimy z Katowic: 2060 zł (Ryanair, EasyJet 2 przesiadki)

Inne tanie loty: 4000 zł (z Warszawy z przesiadką)

Jak widać, tanie loty do Egiptu dla dwóch osób nie mają najczęściej superniskich cen. Najatrakcyjniejszy jest lot z Gdańska do Hurghady, który kosztuje tylko 1683 zł w obie strony.

Jest jednak sposób, by oszczędzić na pobycie w Egipcie całkiem sporo pieniędzy. Są nim tanie noclegi. Ile kosztuje okazyjny nocleg w kurortach Egiptu?

W Hurghadzie można wypoczywać na plażach, pływać w Morzu Czerwonym lub skorzystać z oferty wycieczek i zabaw fakultatywnych, np. jazdy na wielbłądzi
W Hurghadzie można wypoczywać na plażach, pływać w Morzu Czerwonym lub skorzystać z oferty wycieczek i zabaw fakultatywnych, np. jazdy na wielbłądzie. aksakalko, zdjęcie ilustracyjne

Czytaj też: Tanie loty: jak szukać? Dzięki tym wskazówkom upolujecie bilety lotnicze w okazyjnych cenach

Najtańsze noclegi w Egipcie. Ile kosztuje pobyt w dobrym hotelu?

Sprawdziliśmy, ile kosztują najtańsze noclegi w Egipcie (w Hurghadzie, Sharm El Sheikh i Marsa Alam) w miejscach o różnym standardzie: hostelach oraz hotelach 3-, 4- i 5-gwiazdkowych.

Tanie noclegi w Hurghadzie:

 • Hostel z dobrymi opiniami internautów: od 160 zł ze śniadaniem
 • Hotel 3-gwiazdkowy od 233 zł ze śniadaniem
 • Hotel 4-gwiazdkowy od 260 zł ze śniadaniem
 • Hotel 5-gwiazdkowy od ok. 1000 zł ze śniadaniem

Tanie noclegi w Sharm el Szeikh:

 • Hotel 3-gwiazdkowy od 262 zł ze śniadaniem
 • Hotel 4-gwiazdkowy od 450 zł ze śniadaniem
 • Hotel 5-gwiazdkowy od ok. 1000 zł ze śniadaniem

Tanie noclegi w Marsa Alam:

 • Pokój 2-osobowy w mieszkaniu od 230 zł
 • Hotel 3-gwiazdkowy od 450 zł ze śniadaniem
 • Hotel 4-gwiazdkowy od 750 zł ze śniadaniem
 • Hotel 5-gwiazdkowy od ok. 2813 zł z all inclusive
Sharm el Sheikh na Synaju cieszy się także wielką popularnością.
Sharm el Sheikh na Synaju cieszy się także wielką popularnością. slava133, zdjęcie ilustracyjne

Tanie wakacje w Egipcie na własną rękę. Ile może kosztować pobyt w kurorcie nad Morzem Czerwonym?

Z powyższych zestawień cen możemy wywnioskować, że da się samodzielnie zaplanować wypoczynek w Egipcie w cenie niższej nawet niż najbardziej atrakcyjna oferta all inclusive.

Zakładając, że uda nam się zarezerwować tani lot z Gdańska do Hurghady za 1683 zł, a potem pobyt w hotelu 4-gwiazdkowym za ok. 300 zł, uzyskamy koszt 1983 zł. To mniej niż wycieczka all inclusive do Hurghady z biurem Coral Travel (najtańsza oferta zimowa za 2112 zł).

Wycieczka z biurem podróży trwa jednak 7 dni, a nasza, zorganizowana samodzielnie, 5 dni. W cenę samodzielnej wycieczki nie są wliczone dodatkowe posiłki i atrakcje, choć na gości hotelowych czekają najczęściej baseny i plaże.

Możemy też połączyć tani lot z Gdańska z pobytem w Hurghadzie w ofercie all inclusive z własnym dojazdem. Wówczas koszty wyniosą 1683 + 691 = 2374 zł, a więc niewiele więcej niż 2112 zł, a za to w hotelu mamy zapewnione all inclusive.

Morze Czerwone jest ciepłe i pełne koralowców. Turyści mogą zanurkować i podziwiać bogate ekosystemy rafy koralowej.
Morze Czerwone jest ciepłe i pełne koralowców. Turyści mogą zanurkować i podziwiać bogate ekosystemy rafy koralowej. ivantagan, zdjęcie ilustracyjne

Podsumowanie: tanie loty do Egiptu – czy opłaca się polować na okazje?

Egipt jest niezwykle popularnym krajem wśród polskich turystów. Oferta wycieczek all inclusive jest bardzo bogata, a ceny wyjazdów do Egiptu zimą 2023 nie są zaporowe, choć też nie tak tanie jak w latach przed pandemią COVID-19.

Turyści teoretycznie mogą samodzielnie zorganizować sobie pobyt w Egipcie nieco tańszy od wycieczki z biurem podróży. Wiele zależy od tego, czy uda się wykupić okazyjne bilety na tanie loty do Hurghady, Sharm el Sheik lub Marsa Alam, a także zarezerwować tanie noclegi w niezłym hotelu.

Samodzielnie zorganizowane wycieczki wiążą się jednak zawsze z możliwymi dodatkowymi kosztami. Przeloty z Polski do Egiptu najczęściej odbywają się z przesiadkami, które wiążą się z ryzykiem spóźnienia, komplikacji w podróży i ponownego wydawania pieniędzy na bilety lotnicze. Atrakcje na miejscu mogą być dodatkowo płatne, podobnie posiłki.

Podsumowując, wydaje się, że wycieczki all inclusive do Egiptu z polskimi biurami podróży są obecnie nadal bardziej opłacalne i wiążą się z mniejszym ryzykiem niż organizowanie wypoczynku na własną rękę, oparte o tanie loty i tanie noclegi w egipskich kurortach. Z obniżaniem ceny wiąże się obniżenie jakości, a różnica w kosztach ostatecznie nie jest duża.

Źródła: Wakacje.pl, Travelplanet.pl, Itaka.pl, r.pl, skyscanner.pl, jetcost.pl, fru.pl, ryanair.com, wizzair.com, momondo.pl, Booking.com, Airbnb

Marsa Alam leży na południu. Klimat wyjątkowo sprzyja tutaj uprawianiu sportów wodnych. Na zdjęciu mężczyzna na tzw. flyboardzie.
Marsa Alam leży na południu. Klimat wyjątkowo sprzyja tutaj uprawianiu sportów wodnych. Na zdjęciu mężczyzna na tzw. flyboardzie. lekavas, zdjęcie ilustracyjne

Czytaj też: Tajlandia na zimę 2022/23: ceny wycieczek all inclusive, najlepsze atrakcje, pogoda, COVID, praktyczne porady

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Festiwal podróżniczy za horyzontem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Tanie loty do Egiptu. Czy opłaca się lecieć do Hurghady czy Sharm el Sheikh bez biura podróży? Wyniki analizy cen mogą Was zaskoczyć - Strona Podróży

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto