Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Takiego Krakowa nie znacie. Weekendowe spacery z przewodnikiem

Anna Piątkowska
Anna Piątkowska
Spacery z przewodnikiem to możliwość poznania bogatej historii miasta
Spacery z przewodnikiem to możliwość poznania bogatej historii miasta Joanna Urbaniec / Polskapresse
Średniowiecze, barok, czasy okupacji i... historia nierządu - cztery szlaki spacerowe po krakowskich ulicach z wykwalifikowanymi przewodnikami w sobotę i w niedzielę. Na udział w dwugodzinnym spacerze tematycznym obowiązują bezpłatne wejściówki.

FLESZ - Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek

W sobotę i niedzielę (25 i 26 lipca) odbędą się kolejne oprowadzania z przewodnikiem. Tym razem tematami będą średniowieczny Kraków, jak w Krakowie rozwijał się barok, Kraków w czasie okupacji i wszeteczny Kraków. Dwie godziny zwiedzania, spora dawka historii miasta i jeszcze większa ciekawostek. Ulice, którymi codziennie przemierzamy miasto odkryją swoja bogatą historię. Szlak średniowieczny przeznaczony jest dla najmłodszych.

Sobotnie zwiedzanie Krakowa odbędzie się dwoma szlakami: „Wszeteczny Kraków”, który będą mogli odkryć jedynie dorośli oraz barokowe budowle sakralne.

Podczas spaceru „Wszeteczny Kraków” uczestnicy odwiedzą miejsca, w których dawni mieszkańcy Krakowa zażywali uciech i swawoli, a także poznają historię nierządu w mieście: gdzie go wykonywano i jak radzono sobie z jego skutkami zdrowotnymi i demograficznymi. Spacer przeznaczony jest także dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Rozpocznie się o godz 12.00 na ul. Szpitalnej.

Dwie godziny później odbędzie się podróż po perłach baroku. Trasa „Jak w Krakowie rozwijał się barok” pozwoli prześledzić rozwój sztuki i architektury barokowej na przykładzie krakowskich budowli sakralnych. Zwiedzający obejrzą najsłynniejsze dzieła i poznają historię ich twórców. Spacer rozpocznie się o godz. 14.00 przed kościołem św. Idziego. Spacer z dużymi ograniczeniami dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

W niedzielne przedpołudnie uczestnicy tematycznego spaceru poznają działalność krakowskiego podziemia w okresie II wojny światowej. „Kraków w czasie okupacji” to gratka dla wielbicieli najnowszej historii. Start spaceru o godzinie 12.00 na wzgórzu Wawelskim. Spacer dostępny będzie także dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Przed najmłodszymi średniowieczny Kraków odkryje tajemnice swojego codziennego życia podczas spaceru „W średniowiecznym Krakowie”. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, jak wyglądało codzienne życie mieszkańców miasta przed wiekami: co jadano, jak pracowano, jak się bawiono i jak spędzano czas wolny. Spacer przeznaczony jest dla dzieci i rozpocznie się o godz. 14.00 przed Pawilonem Wyspiańskiego.

 Wszystkie krakowskie spacery odbywają się z zachowaniem rygorów sanitarnych. W każdym oprowadzaniu może wziąć udział maksymalnie 20 osób (konieczne jest pobranie bezpłatnej wejściówki portal EVENEA). Spacer prowadzony jest w języku polskim.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Takiego Krakowa nie znacie. Weekendowe spacery z przewodnikiem - Gazeta Krakowska

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto