Krzysztof Kawa
Patrycja Dragow z WKS Wawel Kraków zdobyła trzy medale MP do lat 16
Patrycja Dragow z WKS Wawel Kraków zdobyła trzy medale MP do lat 16 WKS Wawel Kraków
W rozegranych w Słubicach mistrzostwach Polski do lat 16 młodzicy WKS Wawel zdobyli w konkurencjach biegowych cztery medale. W ogóle wrzesień był bardzo udanym miesiącem dla młodych lekkoatletów z Krakowa, którzy poprawiali kolejne rekordy klubowe.

Multimedalistką rozegranych pod koniec września mistrzostw Polski U-16, nazywanych małym memoriałem Kusocińskiego, została Patrycja Dragow, zdobywając medale złoty, srebrny i brązowy. Najcenniejszy wywalczyła wraz z koleżankami ze sztafety 4x100 m. Podopieczne trenerów Jerzego Kaduszkiewicza i Radosława Czyża: Nina Orłowska, Patrycja Dragow, Nina Lalewicz i Natalia Nowak wygrały z czasem 49.47 s, który jest rekordem krakowskiego klubu.

- Dziewczyny były faworytkami do złota przez cały sezon, gdyż od początku roku do nich należał najlepszy czas na listach. Przede wszystkim tworzyły zgrany zespół i mieliśmy sporo czasu na idealne wytrenowanie zmian. W finale wszystko wyszło na 100 procent, zdobyliśmy złoty medal i dodatkowo poprawiliśmy rekord klubu o 0,02 sekundy – komentuje Radosław Czyż.

Dragow stanęła na drugim stopniu podium na dystansie 80 m przez płotki (11.65 s), a kolejne srebro, także z rekordem klubowym, wywalczył Kacper Kędzior, który rywalizował w biegu na 300 m przez płotki (39.40 s).

- Już rok wcześniej wierzyłem, że Kacper będzie w stanie pobiec poniżej 40 sekund i ta sztuka udała się na najważniejszej imprezie roku – cieszy się trener Czyż.

Dodajmy, że Dragow, podopieczna trenera Kaduszkiewicza, zdobyła brązowy medal z rekordem klubu 44,34 s na tym samym płotkarskim dystansie, co Kędzior.

- Blisko brązowego medalu na 300 metrów był Igor Staszek, jednak uraz w końcówce biegu wykluczył go z tej walki i ostatecznie zajął 6. miejsce. Warto jednak zapamiętać nazwisko tego zawodnika, bo ma zadatki na osiąganie sukcesów w przyszłości – prognozuje Radosław Czyż.

Dodajmy, że bardzo wartościowe wyniki osiągnęła we wrześniu także młodsza reprezentantka Smoków - Nicola Dutka Wołoch, ustanawiając rekordy Polski w kategorii U-14 (12- i 13-latkowie) w biegu na 300 m ppł (45.22 s) i 80 m ppł (12.13 s).

Z kolei Julia Urbanik pobiła ustanowiony przez siebie przed rokiem rekord klubu w kategorii U-16 w biegu na 1000 m z przeszkodami czasem 3:24.14. A druga z podopiecznych trenerki Pauliny Gaj, Maria Musiał, dokonała tego samego na 1000 m wynikiem 3:04.06, przy czym akurat ten rekord przetrwał w klubie aż 43 lata.

O sukcesach lekkoatletów Wawelu podczas nieoficjalnych mistrzostw Europy dzieci pisaliśmy w tym miejscu.