Sportowy rok 2011: 3 złota dla Krakowa!

Potrójne mistrzostwo Polski w Krakowie: w hokeja, piłkę nożną ...
Potrójne mistrzostwo Polski w Krakowie: w hokeja, piłkę nożną ... mmwarszawa.pl
Potrójne mistrzostwo Polski: w hokeja, piłkę nożną oraz koszykówkę wywalczyli w 2011 roku zawodnicy grający dla krakowskich drużyn.

Hej Heja Heja Cracovia mistrzem hokeja

13 marca okazał się bardzo szczęśliwy dla drużyny Cracovii. Hokeiści Comarch Cracovii pokonali GKS Tychy 4:0 w 4. meczu finału PLH i odzyskali utracony przed rokiem tytuł mistrzów Polski.

Koszykarki Wisły Kraków mistrzyniami Polski

18 kwietnia 2011 koszykarki Wisły Kraków pokonały w trzecim meczu finału Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet CCC Polkowice i tym samym wywalczyły mistrzostwo Polski.

Piłkarze Wisły Kraków mistrzami Polski

15 maja Wisła Kraków pokonała Cracovię po bramce Maora Meliksona. Dzięki temu zwycięstwu wiślacy zdbyli 13. tytuł Mistrza Polski.

Sukces w Spadochronowym Pucharze Świata

10 lipca drużyna "Kraków Wawel" zajęła dziesiąte miejsce w zawodach Spadochronowego Pucharu Świata w Altenstadt. Pierwszy raz w historii startów w Pucharze Świata polski zespół znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych drużyn.

68. finał Tour de Pologne w Krakowie

Peter Sagan wygrał 68. Tour de Pologne. Najlepszym Polakiem okazał się Bartosz Huzarski, który ostatecznie zajął siódmą pozycję. Tour de Pologne to jedno z największych przedsięwzięć w polskim sporcie.

Krakowianin mistrzem świata w Pokazach Trików Piłkarskich 2011

Student krakowskiej uczelni AGH - Krzysztof Golonka został mistrzem świata 2011 trików piłkarskich organizowanych przez Światową i Czeską Federację. Zawody odbyły się 10-13 sierpnia w Pradze.

Wisła Kraków nie awansowała do Ligi Mistrzów

23 sierpnia Wisła Kraków przegrała w Nikozji 1:3 i żegna się z Ligą Mistrzów. Do awansu zabrakło trzech minut. Decydującego gola zdobył Ailton.

Euro 2012: Anglia z bazą w Krakowie

Piłkarska reprezentacja Anglii potwierdza: podczas Euro 2012 naszą bazą będzie Kraków! 7 listopada w Krakowie gościł Adrian Bevington, dyrektor zarządzający Club England, który wizytował przyszłą bazę treningową oraz hotel.

Najlepszy sezon Radwańskiej w karierze

Agnieszka Radwańska zakończyła właśnie najlepszy sezon w zawodowej karierze. Krakowska tenisistka po raz pierwszy zamknie rok w gronie najlepszych ośmiu zawodniczek świata.

Wisła awansowała do następnej rundy Ligi Europy

Kraków walczy o organizację mistrzostw świata w Zakopanem

Zakopane kolejny rok walczy o organizację mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Kraków w końcu otwarcie popiera te starania.