Sparingowa porażka "Pasów". Cracovia - Zulte Waregem 1:2

Łukasz Żołądź
Cracovia przegrała z Zulte Waregem 1:2 w kolejnym sparingu, rozgrywanym w Holandii. Jedynego gola dla "Pasów" zdobył Saidi Ntibazonkiza.

"Biała Gwiazda" zaczyna walkę o Ligę Mistrzów. Wisła jedzie do Rygi na mecz ze Skonto

Belgowie mogli otworzyć wynik spotkania w 24 minucie. Mareval uderzył groźnie z dystansu. Piłka skozłowała jeszcze przed Gąsińskim, który zdołał sparować ją na rzut rożny. Kolejną próbę z dystansu podjął Delaplace, jednak po jego uderzeniu futbolówka minęła bramkę krakowian. W 43 minucie na prowadzenie wyszli piłkarze Szatałowa. Rajd Saidiego Ntibazonkizy w polu karnym przeciwnika zakończył się faulem bramkarza i sędzia bez zastanowienia wskazał na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem dał Cracovii prowadzenie. Zulte odpowiedziało jeszcze przed przerwą. De Fauw uderzył precyzyjnie z rzutu wolnego, umieszczając piłkę w siatce.

W drugiej części skuteczniejsza okazała się drużyna z Belgii. W 68 minucie Delaplace minął Gąsińskiego i skierował futbolówkę do pustej bramki. Cracovii nie udało się doprowadzić do wyrównania. Bliżej zdobycia kolejnego gola była natomiast drużyna Zulte Waregem. Z rzutu wolnego znów próbował De Fauw, ale tym razem bramkarz "Pasów" nie dał się zaskoczyć.

Spotkaniem z Zulte Waregem w barwach Cracovii zadebiutował Mateusz Żytko.

ZULTE-WAREGEM - CRACOVIA 2:1 (1:1)

0:1 - Ntibazonkiza 43.
1:1 - De Fauw 45.
2:1 - Delaplace 68.

Żółte kartki: Bossut (Zulte-Waregem) oraz Szeliga, Nawotczyński (Cracovia).

Zulte-Waregem: Bossut - Colpaert, De Fauw, Mareval, Hamalainen, Trajkovski, Milunović, Bokila, Rossini (75. Naessens), Dihaene (53. van der Haegen), Delaplace.