Sparing Cracovii z KTH: w trzeciej tercji doszło do bójki

Paweł Guga
W czwartek na lodowisku ww Krakowie „Pasy" zmierzyły się z KTH Krynica. Gospodarze wygrali 3:2. W trzeciej tercji, po wyrównaniu stanu meczu przez gospodarzy, nerwy wzięły górę i doszło do totalnej bijatyki z udziałem większości hokeistów obu drużyn

Czwartkowy pierwszy mecz we własnej hali rozegrali hokeiści wicemistrza Polski Comarch-Cracovii. Przeciwnikiem było krynickie KTH.

Ponieważ przepisy Pucharu Polski uniemożliwiają grę hokeistów pozyskanych przez oba kluby po 15 lipca, toteż dla obu szkoleniowców, Rudolfa Rohaczka i Josefa Dobos,a tak ważne są mecze kontrolne. Krakowski trener do tej pory ani razu nie miał w meczach sparingowych do dyspozycji pełnej kadry. Tak było i tym razem.

W tym samym czasie bowiem reprezentacja rozgrywa mecze z Francją i ma uczestniczyć w turnieju w Niemczech. W kadrze jest pięciu zawodników Cracovii - Leszek Laszkiewicz, Mikołaj Łopuski, Damian Słaboń, Jarosław Kłus i Patryk Wajda.

W krakowskim zespole testowani byli trzej nowi hokeiści - Paweł Kosidło (19-letni napastnik Orlika Opole) oraz Czesi: Jan Fisera, o którym już pisaliśmy i David Hoda. Ten zawodnik wcześniej trenował przez dwa tygodnie w...KTH Krynica. To młody, 21-letni wychowanek czeskiego Trzyńca. Krótko też występował za Oceanem w lidze WHL, w drużynie Chilliwack Bruins. Nie występował Filip Simko, który nadal narzeka na uraz kostki. Po Dawidzie Kostuchu, testowani od dłuższego czasu napastnicy - Rafał Martynowski (Kanadyjczyk polskiego pochodzenia) i Czech Petr Dvorak podpisali kontrakty z Cracovią.

Mecz towarzyski długo takowym był. Kryniczanie grali bardzo dobrze i wicemistrzowe Polski nie mogli znaleźć na nich recepty. W trzeciej tercji, po wyrównaniu stanu meczu przez gospodarzy, nerwy wzięły górę i doszło do totalnej bijatyki z udziałem większości hokeistów obu drużyn. O wygranej decydowała dogrywka, w której Dawid Kostuch bardzo szybko pokonał golkipera KTH. Nowy hokeista Cracovii utrzymał w kolejnym spotkaniu swoje osiągnięcia strzeleckie.

Comarch-Cracovia - KTH Krynica 3:2 (0:0, 1:2, 1:0, 1:0)
Bramki: 1:0 Martynowski (Dvorak) 21:34, 1:1 Zieliński (Dubel) 32:36, 1:2 Pach (Bucek) 37:07, 2:2 Kostuch (Martynowski) 41:04, 3:2 Kostuch 60.05.
Cracovia: Radziszewski (29:48 S. Noworyta) - Landowski, P. Noworyta, D. Laszkiewicz, Biela, Piotrowski - Dulęba, Fisera, Martynowski, Dvorak, Kostuch - Hoda, Sznotala, Witowski, Pasiut, Kosidło - Bryła, Rutkowski, Karcz.
KTH: Stepokura - Ovsak, Kruczek, Horny, Chabior, Valusiak - Zieliński, Vychodil, Dubel, Dzięgiel, Zabawa, Tyczyński - Pach, Bucek, Szewczyk, Kostecki, Myjak - Dudzik, Brocławik.