Słobodzian z tytułem FIA Masters

mat.prasowy
Kolejny sukces Polaka. Marcin Słobodzian zdobył tytuł FIA Masters, ustępując miejsca jedynie Rafałowi Grzesińskiemu w potworze Mitsubishi Evo.

Po udanym zakończeniu sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski przez Marcina Słobodziana i zdobyciu dwóch tytułów mistrzowskich – Mistrza Polski w grupie N oraz tytułu drugiego Wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej, młody Krakowianin wybrał się w miniony weekend 10-12 października na pierwszy w historii wyścigów górskich FIA Hill Climb Masters.

Za paszport zapłacisz kartą

Wyścig został zorganizowany w Luxemburgu na 1860 metrowej trasie. Stanowił spotkanie najlepszych europejskich kierowców, którzy ścigają się pod górę. W wyścigu wzięło udział 150 zawodników Marcin Słobodzian sklasyfikowany został po dwóch podjazdach wyścigowych na pierwszym miejscu w grupie N, zdobywając nagrodę 500 euro za zwycięstwo.

W grupie N podczas FIA Masters walczyło 10 kierowców, a w śród nich utytułowani zawodnicy jak choćby Rolanda Waneka z Niemiec czy Słowackiego zawodnika Peter Jurenę, Mistrz Europy grupy N, którego Słobodzian pokonał po raz drugi w tym sezonie.