Słabiutkie rywalki

no
Wisła Kraków 3 CHTPS Chodzież 0 (19, 25, 18) WISŁA: Kunc, Miś, Surma, Piątek, Mitręga, Kolendowska - Targosz (l), Seta, Sikora, Hebda. Wiślaczki zmierzyły się z najsłabszym zespołem Serii B i innego wyniku być nie ...

Wisła Kraków 3

CHTPS Chodzież 0

(19, 25, 18)

WISŁA: Kunc, Miś, Surma, Piątek, Mitręga, Kolendowska - Targosz (l), Seta, Sikora, Hebda.

Wiślaczki zmierzyły się z najsłabszym zespołem Serii B i innego wyniku być nie mogło. Przyjezdne robiły mnóstwo błędów własnych w każdym elemencie, a gra ich rozgrywającej mogłaby załamać najlepsze nawet atakujące z prawdziwego zdarzenia, a takich w CHTPS brakuje.

Gospodynie, choć nie pokazały dobrej siatkówki poradziły sobie z drobnymi tylko problemami. Aby wygrać trener Ryszard Litwin zmuszony był wymienić w drugim secie obie lewoskrzydłowe.

Pierwsza partia przebiegała planowo. Po błędach rozgrywającej z Chodzieży Wisła objęła prowadzenie 6:2 i 9:4 i kontrolowała grę, chociaż blok gospodań pozostawiał sporo do życzenia. W II secie Seta zmieniła Mitręgę, ale niespodziewanie to przyjezdne objęły prowadzenie 5:9 zdobywając siedem punktów z rzędu po błędach siatkarek krakowskich. Ponieważ Miś nie radziła sobie w ataku, trener desygnował w jej miejsce Sikorę i było to udane posunięcie. Niedawna juniorka , na dzień dobry" zdobyła dwa punkty po atakach i dołożyła następne dwa serwisowe. Jednak wysoka przewaga Chodzieży utrzymywała się do stanu 15:21 - wiślaczki nie potrafiły przyjąć zagrywek. Nie zawiodła jednak Kolendowska. Po jej serwisach przyjezdne nie mogły wyprowadzić skutecznego ataku i Wisła zmniejszyła straty do 19:21. Błędy po stronie CHTPS zaczęły się mnożyć. O sukcesie gospodyń przesądził skuteczny wreszcie blok, w którym wyróżniła się Surma. Trzeci set niby przebiegał pod dyktando Wisły, ale gospodynie znowu traciły punkty seriami. Prowadziły już 18:13, a po kilku niedokładnych przyjęciach zagrywek ich przewaga stopniała do 19:17. Na szczęście niezawodna w polu zagrywek Kolendowska wyprowadziła swój zespół na bezpieczne prowadzenie 23:17.

Wyniki: MMKS Dąbrowa Górnicza - Politechnika Częstochowa 3:1 (25:16,

25:12, 22:25, 25:23), Start Łódź - Legionovia 3:0 (25:23, 25:22, 25:22),

Sokół Chorzów - SMS I Sosnowiec 3:2 (21:25, 21:25, 25:18, 25:19, 15:13),

Piast Szczecin - WSBiP Ostrowiec Św. 3:1 (25:14, 22:25, 25:21, 27:25),

Pronar AZS Białystok - TPS Rumia 2:3 (20:25, 25:21, 21:25, 25:16, 7:15), Olimpia Jawor - Skra Bełchatów 1:3 (14:25, 16:25, 25:21, 21:25).