Skuteczna defensywa - Garbarnia liderem III ligi!

Pojedynek Garbarni Kraków z myślenickim Dalinem był kolejną potyczką Brązowych z zespołem czołówki tabeli. Podobnie jak przed tygodniem w Szreniawie, Młode Lwy w minioną sobotę odprawiły rywali z kwitkiem.

W przedmeczowej zapowiedzi napisałem, że stawką tej potyczki może być fotel lidera, gdyż dotychczasowego - libiąską Janinę - czekał arcytrudny egzamin w Starachowicach z tamtejszą Juventą - Perfopolem.

Mecz na stadionie dawnego Stara zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:1, co przy identycznym rezultacie Garbarni z myśleniczanami dało ekipie trenera Krzysztofa Szopy samodzielne pierwsze miejsce w trzecioligowej stawce.

Garbarnia rozegrała bardzo dobre spotkanie, zresztą poziomem dostosował się do niej także Dalin, a to sprawiło, że 300-osobowa widownia, mimo ciągłych podmuchów porywistego wiatru, była świadkiem ciekawego widowiska. I zapewne nikt z kibiców Garbarni nie żałował po meczu, że się na niego wybrał.

Piłkarze z Rydlówki ciężko zapracowali na końcowy sukces, a wynik tego meczu może być nieco mylący w kontekście boiskowych wydarzeń, bowiem Dalin pokazał się na Ludwinowie z bardzo dobrej strony. Szczególnie do przerwy postawił ciężkie warunki, nie ograniczając się tylko do obrony. Podopieczni trenera Roberta Nowaka (byłego zawodnika Garbarni) udowodnili, że nie przez przypadek są w czołówce tabeli III Ligi.

Po przerwie natomiast istniała już tylko jedna drużyna, która dodatkowo miała w swoich szeregach Krzysztofa Kalembę. Słynący z atomowego uderzenia pomocnik Garbarni pokazał w tym meczu, że ma także jeszcze jedną specjalność: rzuty rożne.

Wszystkie trzy bramki po przerwie padły właśnie po jego perfekcyjnych centrach z narożnika boiska, umiejętnie wykorzystanych przez kolegów z zespołu. A byli to sami obrońcy: Mateusz Siedlarz, Marcin Pluta i Łukasz Szewczyk (strzelec pierwszego gola z karnego). Jak skuteczna może być defensywna formacja, przekonali się wszyscy obecni na trybunach.

Na dwie kolejki do zakończenia rundy jesiennej Garbarnia ponownie objęła prowadzenie w lidze i jest wiele przesłanek ku temu, by tak zostało po jej zakończeniu. Bowiem w czwartek Młode Lwy jadą do Zabierzowa na mecz z przedostatnim Kmitą (11.11.2010 godzina 12:00), a już w niedzielę 14 listopada w samo południe podejmą u siebie Wierną Małogoszcz.

Warto towarzyszyć zawodnikom z Ludwinowa w tych potyczkach, gdyż Garbarnia złapała w końcówce tak zwany "drugi oddech" i prezentuje ciekawy i widowiskowy futbol.

Informator MM:Teatry | Policja | Noclegi | Kościoły | Rozkład MPK | Wyniki Lotto |