Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Silni Ludzie Regionu 2015 zostali uhonorowani statuetkami [ZDJĘCIA]

Karolina Gawlik
Od dołu 1. rząd: Mirosław Cibior, Andrzej Kowal. Zbigniew Kącki, Józef Oleksy, Jan Kurek, Magdalena Pazgan-Wacławek za Kazimierza Pazgana, Mieczysław Joniec. 2. rząd: Jan Kulig, Joanna Gronkowska za Piotra Bąka, Anna Skręt, Ewa Przybyło, Anna Wcisło za Józefa Korala. 3. rząd: Andrzej Gut Mostowy, Mirosław Kogutowicz, Marek Ciesielczyk, Wiesław Frys, Tomasz Ćwikowski, Sławomir Skowronek, prof. Witold Stankowski, Jerzy Kasprzyk, Adam Bachleda Curuś, Dawid Chrobak, Robert Maciaszek, wiceprezes Polska Press Odział w Krakowie Dariusz Kołacz, Bolesław Wójcik za Antoniego Karlaka, Marian Zalewski
Od dołu 1. rząd: Mirosław Cibior, Andrzej Kowal. Zbigniew Kącki, Józef Oleksy, Jan Kurek, Magdalena Pazgan-Wacławek za Kazimierza Pazgana, Mieczysław Joniec. 2. rząd: Jan Kulig, Joanna Gronkowska za Piotra Bąka, Anna Skręt, Ewa Przybyło, Anna Wcisło za Józefa Korala. 3. rząd: Andrzej Gut Mostowy, Mirosław Kogutowicz, Marek Ciesielczyk, Wiesław Frys, Tomasz Ćwikowski, Sławomir Skowronek, prof. Witold Stankowski, Jerzy Kasprzyk, Adam Bachleda Curuś, Dawid Chrobak, Robert Maciaszek, wiceprezes Polska Press Odział w Krakowie Dariusz Kołacz, Bolesław Wójcik za Antoniego Karlaka, Marian Zalewski Andrzej Banaś
Marian Zalewski, Mirosław Kogutowicz, Jerzy Kasprzyk, Wiesław Frys, Adam Bachleda-Curuś i Kazimierz Pazgan - oto wielcy zwycięzcy plebiscytu Silni Ludzie Regionu 2015, w którym nasi Czytelnicy wybierają aktywnych działaczy swoich małych ojczyzn.

Każdy z laureatów naszego plebiscytu wpływa na rozwój swoich miejscowości, a tym samym całego województwa - czy to przez prowadzenie biznesu, działalność w samorządzie, promowanie kultury czy pomagając potrzebującym. Imponują pracowitością, uporem, a przede wszystkim lokalnym patriotyzmem. Oto Silni Ludzie Regionu 2015, których wybrali nasi Czytelnicy, wypełniając kupony w gazecie i śląc sms-y.

Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się wczoraj w samym sercu Krakowa, w Pałacu Bonerowskim przy ul. św. Jana. - Nasi zwycięzcy to strongmeni, ale z innego rodzaju siłą: charakteru, umysłu i do walki z przeciwnościami. Bez ich działalności w małych ojczyznach nie będzie silnego kraju i silnej Małopolski - mówił na gali Jerzy Sułowski, zastępca redaktora naczelnego "Krakowskiej". Podkreślał, że plebiscyt cieszył się w tym roku ogromym zainteresowaniem. - 26 tysięcy głosów to prawie tyle, ile osób wypełniłoby do końca stadion Wisły. Taka świadomość powinna być dla laureatów największą nagrodą - dodał.

W tym roku po raz pierwszy przyznaliśmy nagrodę w kategorii Silny Człowiek Ziemi Bocheńskiej i Brzeskiej. Został nim wieloletni wójt gminy Szczurowa, czyli Marian Zalewski. Na podium znaleźli się też - Jan Kulig, wójt gminy Łapanowa, który koordynuje politykę senioralną w powiecie bocheńskim oraz Zbigniew Kącki, bocheński przedsiębiorca. Za nim uplasował się Mirosław Cibor - niedowidzący masażysta, założyciel fundacji Auxilium pomagającej osobom niepełnosprawnym i Jan Kurek, 19-letni sołtys Poręby Spytkowskiej.

Po raz drugi nagrodziliśmy Silnego Człowieka Ziemi Limanowskiej. Został nim Mirosław Kogutowicz, prezes firmy Meblomet z Mszany Dolnej. Medalowe miejsca zajęli tam również przedsiębiorcy: Józef Oleksy z Męciny (ferma kurza) i Mieczysław Joniec z Tymbarku (produkuje ogrodzenia betonowe). Statuetki otrzymali też wójt gminy Limanowska Władysław Pazdan i Czesław Szynalik, inicjator akcji "Odkryj Beskid Wyspowy".

Przedsiębiorcy triumfowali także w Tarnowie. Najsilniejszym uznano Wiesława Frysa, właściciela firmy budowlanej Wesbud. Poza nim Czytelnicy wyróżnili Mariana Dreszczera, właściciela drukarni Delta Graphix i Sławomira Skowrona z sieci specjalistycznych sklepów z alkoholem Al.Capone. Kolejne miejsca przypadły radnemu Markowi Ciesielczykowi i burmistrzowi Zakliczyna Dawidowi Chrobakowi.

Podobnie było w nowosądeckiej odsłonie plebiscytu. Tam zwyciężył właściciel firmy Konspol Kazimierz Pazgan. Na podium znaleźli się jeszcze producent lodów Józef Koral i Tomasz Ćwikowski, prezes firmy budowlanej Erbet. Za nimi uplasował się Zbigniew Szubryt i strongman w dosłownym znaczeniu, czyli Tomasz Kowal z Krynicy-Zdroju.

W Małopolsce Zachodniej za najsilniejszego mieszkańcy uznali Jerzego Kasprzyka, prezesa grupy "Partnerstwo na Jurze". Za nim uplasowali si ę kolejno: burmistrz Chełmka Andrzej Saternus, Anna Skręt ze Stowarzyszenia Dobroczynnego "Res Sacra Miser", prof. Witold Stanowski, rektor POWSZ w Oświęcimiu oraz poseł PO z Chrzanowa Robert Maciaszek.

Biznesmen wygrał też na Podhalu - tytuł Silnego Człowieka otrzymał Adam Bachleda-Curuś, były burmistrz Zakopanego. Kolejne miejsca zajęli wójt Jabłonki Antoni Karlak, poseł Andrzej Gut-Mostowy, burmistrz Rabki-Zdrój Ewa Przybyło i starosta tatrzański Piotr Bąk.

- Ten plebiscyt to nagroda za ciężką pracę dla wspaniałych osobowości i jeden z dowodów na to, ile "Gazeta Krakowska" robi dobrego dla naszego regionu - podsumował Gut-Mostowy.

***

Mirosław Kogutowicz
Prezes zarządu firmy Meblomet z siedzibą w Mszanie Dolnej, która jest potentatem na krajowym rynku meblarskim. - Sam fakt, że znalazłem się wśród takich osobistości z Ziemi Limanowskiej to wyróżnienie, a co dopiero zwycięstwo - cieszy się. - Myślę, że mam cechy, które w oczach ludzi uchodzą za atrybuty silnego człowieka. W biznesie trzeba mieć determinację, pasję, a przede wszystkim wiarygodność. Ta ostatnia powoduje, że nawet przeciwnicy doceniają twoją pracę.

Wiesław Frys
Właściciel firmy budowlan ej Wesbud. Laureat nagród gospodarczych, sponsoruje tarnowski żużel. Członek rady nadzorczej Unii Tarnów. Nie odmawia także pomocy osobom potrzebującym. - Takie wyróżnienia są ważne, gdy człowiek buduje coś od zera, za własne pieniądze, zaczynając od niczego - zaznaczał. - Najważniejsze cechy silnego przedsiębiorcy to wytrzymałość i upór, ale nigdy nie można stracić pokory i ludzkiej twarzy. Trzeba pamiętać, że dziś możesz być bogaczem, a jutro przysłowiowym dziadem.

Kazimierz Pazgan
Właściciel firmy Konspol w Nowym Sączu. Jeden z najbogatszych Polaków. Wiceszef Rady Krajowej Izby Gospodarczej. Nie mógł być obecny na gali, nagrodę odebrała jego córka i przewodnicząca rady nadzorczej firmy Magdalena Pazgan-Wacławek. - Tata rzeczywiście jest silnym człowiekiem, ma bardzo charyzmatyczną osobowość. Dzięki temu potrafi zarazić młodych swoją dobrą energią, zwłaszcza do przedsiębiorczości. Cieszę się, że zostało to zauważone - mówiła.

Jerzy Kasprzyk
Prezes Lokalnej Grupy Działania "Partnerstwo na Jurze". Inicjator wielu akcji mających na celu rozwój przedsiębiorczości na terenie powiatu chrzanowskiego, kultywowanie tradycji, ochronę dziedzictwa kulturowego i pobudzanie mieszkańców do rozwoju powiatu. - Ten plebiscyt to pewna weryfikacja naszej codziennej działalności, więc już sama nominacja była zaszczytem. Ta nagroda ma dla mnie wymiar szczególny, bo pokazuje, że kierunek, w którym idzie moja grupa, jest dobry - mówi.

Adam Bachleda-Curuś
Najbogatszy góral w Polsce. W latach 1995-2001 burmistrz Zakopanego. W 1997 r. w imieniu polskich górali złożył hołd papieżowi Janowi Pawłowi II w czasie mszy pod Wielką Krokwią. - Doświadczenie samorządowca pomaga w biznesie, bo samorządowiec poznaje zagadnienia z różnych dziedzin, musi się cały czas kształcić i rozwijać. Poza tym, w obu tych dziedzinach najważniejsza jest miłość do kraju i swojej małej ojczyzny - mówił Bachleda-Curu ś. - Nagroda to dla mnie ogromna satysfakcja.

Marian Zalewski
Wieloletni wójt gminy Szczurowa. Dobry i ceniony gospodarz, człowiek z zasadami. Weteran naszych plebiscytów: zdobył wszystkie kapeulsze, które są symbolem i nagrodą w zmaganiach na najlepszego wójta i burmistrza.- Nie wiem, jak i dlaczego wygrałem, bo po tylu latach już naprawdę nie potrzebuję promocji! - żartował Zalewski.- Moja specjalność to niekonwencjonalne rozwiązania oraz przychylność ludziom - a to podstawa, wynikająca z pełnionej przeze mnie funkcji.


Czytaj też:

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto