Kibice Legii Warszawa zdewastowali 5 autobusów. Straty MPK: 11 tysięcy złotych
Wszystkie linie autobusowe w ciągu ulic Dunajewskiego - Podwale będą kursować przez cały okres remontu bez zmian. Na skrzyżowaniu Karmelicka - Dunajewskiego - Podwale wprowadzony będzie ruch wahadłowy (tylko dla autobusów transportu zbiorowego). Ruch samochodów osobowych nie będzie możliwy.
Roboty potrwają do końca maja.
Zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych
Zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych będą wprowadzane zgodnie z etapami prac. Szczegóły zmian:
Etap I - 14.04 - 27.04 – w tym czasie wyłączona zostanie relacja ul. Karmelicka – ul. Podwale
Linia 2 – Cmentarz Rakowicki – Dworzec Towarowy, przez ul. Długą
Linia 3 – Bieżanów Nowy – Salwator
Linia 8 – Borek Fałęcki – Bronowice Małe, przez ul. Westerplatte, Basztową,
Dunajewskiego
Linia 15 – Pleszów - Cmentarz Rakowicki
Etap II - 28.04 - 11.05 – w tym okresie wyłączona zostanie relacja ul. Karmelicka – ul. Dunajewskiego
Linia 2 – Cmentarz Rakowicki – Dworzec Towarowy, przez ul. Długą
Linia 3 – Bieżanów Nowy – Krowodrza Górka, przez ul. Starowiślną, Westerplatte, Pawią
Linia 4 – Wzgórza Krzesławickie - Bronowice Małe przez ul. Westerplatte, Plac Wszystkich Świętych
Linia 13 – Bieżanów Nowy - Bronowice Małe przez ul. Limanowskiego, Krakowską, Stradom, Plac Wszystkich Świętych
Linia 14 – Mistrzejowice – Dworzec Towarowy przez TUNEL
Linia 15 - Pleszów - Cmentarz Rakowicki
Linia 20 – Mały Płaszów – Bronowice przez ul. Westerplatte, Plac Wszystkich Świętych
Linia 24 – Kurdwanów – Poczta Główna - Kurdwanów przez ul. Gertrudy, Krakowską
Etap III 12.05-27.05 wyłączony zostanie ruch tramwajowy na skrzyżowaniu, na ul. Karmelickiej uruchomiona zostanie tymczasowa "przejazdówka" dla tramwajów. Dzięki temu zostanie zachowana komunikacja tramwajowa do Bronowic.
Linia 4 – zawieszona
Linia 8 – zawieszona
Linia 13 – zawieszona
Linia 14 – Mistrzejowice – Bagatela – Cichy Kącik
Linia 20 - zawieszona
Linia 24 – Kurdwanów – Bagatela – Kurdwanów przez ul. Westerplatte, Basztową, Dunajewskiego, Podwale, Plac Wszystkich Świętych,
Linia 73 – Wzgórza Krzesławickie – Kombinat – Plac Centralny – Wieczysta – Rondo Mogilskie – Dworzec Główny – Bagatela – Plac WW Świętych – Starowiślna – Limanowskiego – Wielicka – Bieżanów Nowy,
Linia 74 - Bronowice Małe – Bagatela
Linia 78 – Mały Płaszów – Rondo Mogilskie – Lubicz – Basztowa – Bagatela – Plac WW Świętych – Gertrudy – Stradom – Krakowska – Kalwaryjska – Zakopiańska – Borek Fałęcki
Zobacz na MM:Wywiady | Serwis motoryzacyjny | Photo Day - plenery fotograficzne | Blogi | Zdrowie i uroda | Konkursy MM | MoDO | Inwestycje | Recenzje | Rowery |
Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?