MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rozbudowa układu drogowego na Prądniku Białym w Krakowie. Prace i ogromne utrudnienia w ruchu potrwają jeszcze kilkanaście miesięcy

Jolanta Białek
Jolanta Białek
Rozbudowa krakowskich ulic Stelmachów, Piaskowej i Jordanowskiej pochłonie blisko 40 mln zł. Roboty są na etapie modernizacji infrastruktury podziemnej
Rozbudowa krakowskich ulic Stelmachów, Piaskowej i Jordanowskiej pochłonie blisko 40 mln zł. Roboty są na etapie modernizacji infrastruktury podziemnej materiały ZDMK
Rozbudowa krakowskich ulic Stelmachów, Piaskowej i Jordanowskiej trwa od września ubiegłego roku. To jedna z najważniejszych inwestycji dla mieszkańców Prądnika Białego. Zakres robót, zarówno drogowych jak i związanych z modernizacją infrastruktury technicznej, jest ogromny. - Obecnie prace koncentrują się na przebudowie i budowie infrastruktury podziemnej: stan zaawansowania robót dla sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i gazowej to ok. 70 proc., a pozostałych – 40 proc. - ocenia postępy inwestycji Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

W ramach przedsięwzięcia o łącznej wartości blisko 40 mln zł zaplanowano m.in.: gruntowaną modernizację jezdni łącznie z wykonaniem nowej jej podbudowy, budowę chodników, zjazdów, miejsc postojowych, placów do zawracania, zatok autobusowych, przystanków i wiat przystankowych. W tej części Krakowa powstaną także dwa ronda – na zbiegu ulic Jordanowskiej i Stelmachów oraz Chełmońskiego i Piaskowej.

Zadanie obejmuje również budowę dodatkowej infrastruktury technicznej oraz przebudowę kolidujących z inwestycją sieci: wodociągowej, energetycznej, oświetlenia ulicznego, gazowej, teletechnicznej, kanalizacyjnej (deszczowej i sanitarnej), a także kanału technologicznego.

Prace powodują bardzo duże utrudnienia w ruchu. Ulice: Jordanowska (od ul. Łokietka do ul. Stelmachów), Stelmachów (od ul. Jordanowskiej do ul. Piaskowej) oraz Piaskowa (od ul. Stelmachów do ul. Chełmońskiego) pozostają zamknięte dla ruchu (utrzymano tylko dojazd dla mieszkańców). Objazdy wyznaczono ulicami: Chełmońskiego, Conrada i Łokietka.

Przedsięwzięcie prowadzone z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg realizuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa wspólnie z Wodociągami Miasta Krakowa. Koszt całości robót to 36,2 mln zł. Zakończenie przebudowy kluczowych traktów na Prądniku Białym przewidziano w czerwcu 2025 roku.

Edukacja obywatelska zastąpi HiT

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto