Remis Wisły w sparingu z czeskim rywalem [ZDJECIA]

„Biała Gwiazda” od początku tego sparingu miała sporą przewagę, ale trudno jej było się przebić przez zagęszczoną obronę Karviny. Kilka strzałów z dystansu nie przyniosło powodzenia. W 26 min „Biała Gwiazda” objęła jednak prowadzenie. Z prawej strony pola karnego dośrodkował z rzutu wolnego Semir Stilić. Piłka trafiła na drugą stronę „szesnastaki”, gdzie jak z armaty wypalił z woleja Maciej Jankowski. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka i wylądowała w siatce. Cztery minuty później powinno być już 2:0, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem Karviny Paweł Brożek strzelił wprost w niego.

W drugiej połowie w Wiśle zagrał testowany nigeryjski napastnik, Akor Issah. Wykazywał się nawet sporą ochotą do gry, ale umiejętnościami, jakie zaprezentował, na kolana nie rzucił. W 61 min po akcji Łukasza Burligi Nigeryjczyk miał nawet dobrą okazję na strzelenie bramki, ale trafił w bramkarza. Po meczu trener Franciszek Smuda krótko powiedział jednak: - To nie jest to, czego szukamy.
Generalnie mecz w drugiej połowie nieco się wyrównał, szczególnie po licznych zmianach. W końcówce przycisnął nawet zespół z Czech i w 87 Karvina wyrównała. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową piłkę do siatki posłał Vaclav Cverna.
„Biała Gwiazda” od początku tego sparingu miała sporą przewagę, ale trudno jej było się przebić przez zagęszczoną obronę Karviny. Kilka strzałów z dystansu nie przyniosło powodzenia. W 26 min „Biała Gwiazda” objęła jednak prowadzenie. Z prawej strony pola karnego dośrodkował z rzutu wolnego Semir Stilić. Piłka trafiła na drugą stronę „szesnastaki”, gdzie jak z armaty wypalił z woleja Maciej Jankowski. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka i wylądowała w siatce. Cztery minuty później powinno być już 2:0, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem Karviny Paweł Brożek strzelił wprost w niego. W drugiej połowie w Wiśle zagrał testowany nigeryjski napastnik, Akor Issah. Wykazywał się nawet sporą ochotą do gry, ale umiejętnościami, jakie zaprezentował, na kolana nie rzucił. W 61 min po akcji Łukasza Burligi Nigeryjczyk miał nawet dobrą okazję na strzelenie bramki, ale trafił w bramkarza. Po meczu trener Franciszek Smuda krótko powiedział jednak: - To nie jest to, czego szukamy. Generalnie mecz w drugiej połowie nieco się wyrównał, szczególnie po licznych zmianach. W końcówce przycisnął nawet zespół z Czech i w 87 Karvina wyrównała. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową piłkę do siatki posłał Vaclav Cverna. Andrzej Wiśniewski
Wisła Kraków zremisowała z II-ligowym czeskim zespołem, MFK Karvina 1:1 w sparingu, rozegranym w ośrodku treningowym w Myślenicach. W meczu zadebiutował Maciej Sadlok.