Remis Wisły Kraków ze Standardem Liege 1:1. Emocje przy Reymonta! [relacja DO]

Łukasz Żołądź
W czwartek, 16 lutego Wisła Kraków na własnym stadionie podjęła Standard Liege. Do pierwszej połowy Wiślacy przegrywali 1:0 po golu Cyriac'a, ale pod koniec spotkania krakowianie wyrównali na 1:1.

Pierwsza połowa meczu przebiegała niezwykle emocjonująco. Mogliśmy zobaczyć wiele wspaniałych akcji krakowian, które niestety nie kończyły się zdobyciem bramki.

Grali pewnie, ale czasami za bardzo agresywnie. Wiślacy mogli się przekonać, że agresywna gra nie popłaca. Pierwszym ostrzeżeniem dla Wisły Kraków była czerwona kartka, którą sędzia pokazał Michałowi Czekajowi w 26 minucie, a ponadto podyktował karnego dla Standardu. Rzut karny wykonał Cyriac i celnie trafił do siatki.

W 32 minucie spotkania Genkov brzydko sfaulował Felipe za co został ukarany żółtym kartonikiem. Sędzia nie pożałował także kartonika dla Goreux'a za brzydki faul na Maorze Meliksonie w 19 minucie. Szkoda, że Wisła zmarnowała tyle okazji na zdobycie gola. Jednak największe szanse na wprowadzenia piłki do siatki mieli Garguła i Melikson.

Genkov strzela w ostatnich minutach

Druga połowowa spotkania także dostarczyła kibicom dużo wrażeń. Ale dopiero pod koniec drugiej części meczu kibice przeżyli największe emocje. Po faulu na Genkowie przez Kanu sędzie podyktował rzut wolny. Meliskon zagrał z wolnego, a Genkov wprowadził piłkę do siatki. I wyrównał na 1:1.

Arbiter główny doliczył cztery minut. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Cezary Wilki został brutalnie kopnięty w twarz przez Bjarnasona za co sędzie pokazał zawodnikowi Standardu żółtą kartkę.

W takim składzie rozpoczęła mecz Wisła Kraków: Pareiko, Jovanović, Chavez, Czekaj, Diaz, Małecki (57' Iliev), Wilk, Nunez, Garguła (79' Kirm), Melikson, Genkov

A oto skład Standardu Liege]: Bolat, Pocognoli, Kanu, Felipe, Goreux (46'Ciman), Seijas (81' Bjarnason), Vainqueur, Buyens, Gakpe (70' Batshuayi), Cyriac, Tchite