Puchar Polski: Cracovia w ćwierćfinale

Jacek Żukowski
Cracovia awansowała do piłkarskiego ćwierćfinału Pucharu Polski po wygranej z Ostrovią 2:1 po dogrywce.

Ostrovia Ostrów Wlkp. - Cracovia 1:2 (1:1, 0:1)
Bramki: 0:1 Kapustka 45 +1, 1:1 Czech 71, 1:2 Zjawiński 98.
Sędziował Zbigniew Dobrynin (Łódź). Żółte kartki: Cyfert (59, faul), Giecz (97, faul) - Marciniak (39, faul). Widzów: 4500.
Ostrovia: Szymański - Błaszczyk, Czech, Reyer, Krawczyk - Kaczmarek, Rusek (106 Kucharski), Cyfert (107 Sipurzyński), Szymanowski (111 Izydorski) - Kempiński, Giecz.
Cracovia: Stępniowski - Rymaniak, Żytko, Jaroszyński - Nykiel, Szeliga (98 Dąbrowski), Kapustka, Marciniak, Zejler (75 Dialiba) - Dudzic (60 Zjawiński), Kita.

Zespół z ekstraklasy męczył z III-ligowcem, ale ostatecznie był górą. W doliczonym czasie gry I połowy Bartosz Kapustka zdecydował się na uderzenie z 18 m z półwoleja i piłka wpadła do siatki. Brawa za decyzję dla młodego krakowskiego pomocnika, wcześniej uderzał Łukasz Zejdler, a do odbitej od obrońców piłki doskoczył właśnie Kapustka.

Po przerwie gospodarze zagrali odważniej i zostali nagrodzeni. 71 min po rzucie rożnym Damian Czech został zostawiony bez opieki na 5 m przed bramką, rzucił się szczupakiem i główkował w środek bramki, ale bardzo mocno i piłka wpadła do bramki. Żadnej z drużyn nie udało się już zdobyć bramki w regulaminowym czasie gry. Trzeba było rozegrać dogrywkę. W 98 min Kapustka dograł do Dariusza Zjawińskiego, który uderzeniem głową skierował piłkę do siatki.

Mecze ćwierćfinałowe "Pasy" zagrają wiosną, a ich rywalem będą Błękitni Stargard Szczeciński.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!