Przegląd prasy 3.02.2023 Kraków. Zobacz wczorajszą prasówkę, poznaj najważniejsze informacje z Krakowa

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo w drodze do pracy przejrzyj najważniejsze informacje z czwartku
Przy śniadaniu albo w drodze do pracy przejrzyj najważniejsze informacje z czwartku CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 2.02, w Krakowie. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Najbogatsi polscy sportowcy i sponsorzy klubów. Poznaliśmy ich majątki! ”?

Prasówka Kraków 3.02: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Najbogatsi polscy sportowcy i sponsorzy klubów. Poznaliśmy ich majątki!

Na liście portalu "Wprost", który opublikował listę najbogatszych Polaków, jest wielu znanych sportowców, a także przedsiębiorcy i biznesmeni, którzy postanowili zainwestować w kluby piłkarskie albo są sponsorami sportu w naszym kraju. Nie mogło więc zabraknąć na niej także zamożnych postaci z Małopolski, o czym możecie się przekonać przeglądając zestawienie, jakie przygotowaliśmy poniżej.

Lubisz zniżki?

📢 Prof. Aleksander Krawczuk zostanie pochowany na cmentarzu Rakowickim w Krakowie

Msza Święta Żałobna odprawiona zostanie w piątek 3 lutego o godzinie 13.40 w kaplicy na cmentarzu Rakowickim, po czym zmarły zostanie odprowadzony na miejsce spoczynku. Prof. Aleksander Krawczuk, były minister kultury i sztuki, poseł lewicy, znany popularyzator historii starożytności, zmarł 27 stycznia.

📢 To już jest jakaś plaga. Znów pobito kontrolera biletów w Krakowie

W samo południe, w centrum Krakowa, pobito kontrolerkę biletów. To już kolejny taki przypadek w Krakowie, agresja wobec osób sprawdzających bilety w komunikacji miejskiej jest coraz częstsza.

Prasówka 3.02 Kraków: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników w Krakowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Kraków. Tak będzie wyglądał nowy rower miejski za ponad 10 tys. zł sztuka

Zarząd Transportu Publicznego zaprezentował rowery, które będą dostępne w miejskiej wypożyczalni rowerów. Kosztują sporo, bo ponad 10 tys. zł. Na razie Kraków kupuje 250 jednośladów, ale możliwe, że szybko ta liczba się podwoi. Jak podobają wam się nowe rowery i ich osprzęt?

📢 Atrakcje w Krakowie za darmo! Oto lista 10 miejsc

Masz wolne popołudnie i brak planów? Dodatkowo chcesz spędzić czas w oryginalny sposób jednak bez znacznych nakładów finansowych? Wydaje się nie możliwe, a jednak! Oto lista miejsc w Krakowie, które możesz odwiedzić zupełnie za darmo. Dowiedz się co? Gdzie i kiedy możesz zwiedzić w Krakowie, nie wydając ani złotówki.

📢 Kraków. Strażacy ćwiczyli w wyburzanej galerii Plaza. Tak wygląda teraz miejsce, w którym niedawno robiliście zakupy

Na terenie nieużytkowanej galerii handlowej w Krakowie (była galeria Plaza) ćwiczyli małopolscy strażacy. Relację z ćwiczeń zamieścili w mediach społecznościowych. To też okazja do tego, by zobaczyć, jak wygląda w środku ta likwidowana i demontowana dawna galeria.

📢 Tak mieszka Małgorzata Kożuchowska. Zobacz luksusowe wnętrza domu aktorki. Zajrzyj do willi gwiazdy serialu „M jak miłość"

Małgorzata Kożuchowska wraz z mężem Bartkiem Wróblewskim i synem mieszka w luksusowym domu jednorodzinnym nieopodal stolicy. Popularna aktorka wybrała tę lokalizację nieprzypadkowo. Willa Małgosi Kożuchowskiej jest otoczona lasem, co sprzyja relaksowi po intensywnej pracy na planie filmowym i w teatrze. Zobacz, jak wygląda dom gwiazdy, która stała się rozpoznawalna za sprawą roli Hanki Mostowiak w popularnym serialu „M jak miłość".

📢 Kraków. Aktywiści protestują przeciwko budowie betonowej drogi rowerowej na wałach Rudawy

Przedstawiciele Akcji Ratunkowej dla Krakowa razem z inicjatywami Kraków Miastem Rowerów i Velo Małopolska przedstawili podczas konferencji prasowej uwagi, postulaty oraz pytania do Zarząd Zieleni Miejskiej w sprawie budowy ścieżki rowerowej nad Rudawą.

📢 Przy Unity Tower w Krakowie otworzą hotel i powstaną apartamenty. Tak będą wyglądać wnętrza WIZUALIZACJE

Rozpoczęto prace wykończeniowe hotelu na terenie kompleksu Unity Centre przy rondzie Mogilskim, którego głównym obiektem jest wieżowiec Unity Tower (zmienił się w niego dawny szkieletor). Planowane otwarcie hotelu to pierwszy kwartał 2024 roku.

📢 Wojsko sprzedaje samochody, szafy, drewno z wycinki. Krakowski oddział AMW wraca z przetargami w nowym roku

Ponad 80 pozycji znalazło się na liście sprzętu powojskowego i odpadów, które wystawił na pierwszy w tym roku przetarg Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Krakowie. Na nabywców czekają m.in.: samochody honker 2000 i star 200, pakiety z częściami samochodowymi, sprzęt medyczny i kuchenny, drewniane skrzynie po amunicji, siatki maskujące, drewno z wycinki, jak też złom i odpady, które mogą zainteresować firmy zajmujące się recyklingiem. Oferty można składać do 7 lutego. Zyski ze sprzedaży AMW przekaże na Fundusz Wsparcia Sił Zbrojnych.

📢 Jaworzyna Krynicka pełna narciarzy. Niesamowite widoki z najwyższego szczytu Krynicy-Zdroju. To modne uzdrowisko na ferie. Zobacz zdjęcia

Ferie 2023 w Krynicy-Zdroju. Na stokach istne szaleństwo, turyści dopisali i okupują stoki w Krynicy-Zdroju a także w Tyliczu, Rytrze czy Wierchomli. Tłumy narciarzy są na Jaworzynie Krynickiej, gdzie śniegu nie brakuje. Tam także warto wybrać się dla cudownych widoków.

📢 Kraków. Koniec ery Adolfa Weltschka w Teatrze Groteska. Zmiana po 25 latach. Karol Suszczyński wygrał konkurs na dyrektora

Komisja Konkursowa wybrała Karola Suszczyńskiego na stanowisko dyrektora Teatru Groteska. Wybór został 2 lutego zaakceptowany przez prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Tym samym Suszczyński od 1 września ma zastąpić na tym stanowisku obecnego dyrektora placówki Adolfa Weltschka, który swoją funkcję pełnił 25 lat i wokół którego w ostatnim czasie narosło wiele kontrowersji.

📢 Sąd stanął po stronie pasażerki bez biletu. Mimo to Kraków polityki przewozowej nie zmieni - bilet trzeba mieć. Jest tylko jeden wyjątek

Wyrok krakowskiego sądu, który stanął po stronie pasażerki, która nie mogła kupić biletu z powodu zepsutego biletomatu, nic nie zmienia dla osób korzystających z komunikacji miejskiej w Krakowie. Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego zauważa, że wyroki bywają różne, a regulamin jest niezmienny. - Jeśli kto zostanie przyłapany na jeździe bez biletu, a powodem jest zepsuty biletomat, to może odwołać od kary się do MPK. Jeśli okaże się, że automat miał awarię, to kara zostanie umorzona. Od listopada ubiegłego roku umorzono kary w 40 przypadkach - mówi Sebastian Kowal.

📢 Igrzyska Europejskie w Krakowie i Małopolsce już za 139 dni. Zdążymy? Nasz raport z przygotowań w poszczególnych miastach

III Igrzyska Europejskie, których gospodarzem jest Kraków i Małopolska, śmiało można określić mianem jednej z największych imprez, jakie kiedykolwiek zorganizowano na terenie naszego kraju. Dla kibiców ponad dwudziestu dyscyplin sportowych będzie to najbardziej wyczekiwane wydarzenie na naszym kontynencie w 2023 roku.

📢 Kraków. Wypadek z udziałem busa w rejonie Nowej Huty

Kraków, ul. Kocmyrzowska- doszło do zderzenia dwóch pojazdów, w tym busa przewożącego pasażerów. Są osoby poszkodowane. Na miejscu interweniowały służby.

📢 Kraków. Skład Solny miał się stać Planetą Lem. Na razie czeka go wielkie sprzątanie

XVIII-wieczny magazyn solny znajdujący się w Krakowie obok dawnego Portu Solnego przy ul. Na Zjeździe 8, w Podgórzu na Zabłociu to dziś miejsce, w którym działają pracownie lokalnych artystów. Jest plan by stał się Centrum Literatury i Języka Planeta Lem, miejscem dla literackich inicjatyw, spotkań, festiwali itp. Pytanie tylko kiedy. Na razie sam budynek powoli zamienia się w ruinę, a w jego otoczeniu składowane są różne przedmioty, cześć to wynik pracy twórczej, a cześć to pozostałości po niej. Artystom wiele wolno, ale otoczenie zaczyna przypominać bardziej składowisko odpadów. Kiedy powstanie Planeta Lem? Pytamy urzędników.

📢 Nowa Huta Przyszłości szuka nowego operatora kąpieliska Przylasek Rusiecki. W tle awantura o parking

Chociaż umowa z poprzednim operatorem kąpieliska Przylasek Rusiecki miała trwać do 2025 roku to już została rozwiązana. Marcin Rybski z Nowej Huty Przyszłości wyjaśnia nam, że - z uwagi na relacje biznesowe spółka nie jest upoważniona by komentować powody rozwiązania tej umowy. Tymczasem postępowanie na wybór nowego operatora kąpieliska zostało już ogłoszone, a chętni do pełnienia tej roli mogą składać swoje ofert do 14 lutego. Przypominamy również, że w ubiegłych latach toczyła się duża awantura w sprawie parkingu obok kąpieliska. Mieszkańcy nie mogli zrozumieć dlaczego operator pobierał pieniądze za parkowanie na obiekcie, który został sfinansowany przez spółkę Gminy Kraków oraz Województwo Małopolskie wraz z wykorzystaniem funduszy unijnych.

📢 Podwyżka za przejazdy na autostradzie A4 Kraków - Katowice. Kierowcy są oburzeni wysokością opłat

30 zł - tyle ma kosztować przejazd w jedną stronę samochodem płatnym odcinkiem autostrady A4 Kraków - Katowice. Podróż w dwie strony to więc wydatek w kwocie 60 zł. Zarządzający drogą koncesjonariusz, spółka Stalexport Autostrada Małopolska zwróciła się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z wnioskiem o zgodę na zwiększenie opłat za przejazd dla wszystkich kategorii pojazdów od 3 kwietnia. Proponowane podwyżki wywołały oburzenie wśród kierowców, którzy zwracają uwagę, że ceny będą zbyt wygórowane jak na tak krótki odcinek drogi (ponad 60 km), który w dodatku często jest remontowany i są tam zwężenia.

📢 Kraków. Nocny wypadek na A4. Auto wypakowane po dach... kłodami drewna

W nocy ze środy na czwartek na autostradzie A4 w kierunku Rzeszowa doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, na szczęście nie było osób poszkodowanych, choć wystąpiły spore utrudnienia w ruchu. Na uwagę zwraca jednak fakt, co jeden z kierowców wiózł w swoim stosunkowo niewielkim pojeździe.

📢 Na autostradzie A4 znów niespokojny dzień. Kolizja trzech aut, tir w rowie, zderzenie

Autostrada A4 w rejonie Krakowa, kierunek Rzeszów - kolizja trzech samochodów osobowych, brak osób poszkodowanych. Służby działają na miejscu zdarzenia. Występują utrudnienia w ruchu. A kilka godzin wcześniej w kłopoty wpadł tir.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Stanisław Żaryn o ruchach prorosyjskich

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie