Prowadzić terapię z udziałem zwierząt, a może salon pielęgnacji dla nich? UR przygotuje do takiej pracy

Małgorzata Mrowiec
Małgorzata Mrowiec
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie UR
Udostępnij:
Etologia i psychologia zwierząt to nowość w rozpoczętej w poniedziałek (17 stycznia) rekrutacji na studia II stopnia na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Uczelnia informuje, że przygotowała 1 284 miejsca na studiach stacjonarnych II stopnia i 705 miejsc na studiach niestacjonarnych II stopnia. Nabór odbędzie się na 22 kierunki studiów stacjonarnych i 14 niestacjonarnych.

FLESZ - Wyższe mandaty działają. Kierowcy jeżdżą wolniej

- Absolwent studiów „Etologia i psychologia zwierząt” nabywa kwalifikacje umożliwiające podjęcie zatrudnienia w zakresie postępowania ze zwierzętami, ich szkolenia, rozwiązywania problemów behawioralnych, prowadzenia terapii z udziałem zwierząt, hotelu lub salonu pielęgnacji dla zwierząt oraz innych form sprawowania nad nimi opieki

- informuje Izabella Majewska, rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Pośród kierunków, jakie w obecnej rekrutacji oferuje uczelnia, są także: architektura krajobrazu, biogospodarka, bioinżynieria zwierząt, biotechnologia, dietetyka, geodezja i kartografia, gospodarka przestrzenna, inżynieria i gospodarka wodna, inżynieria środowiska, leśnictwo, ochrona środowiska, odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami, ogrodnictwo, rolnictwo, sztuka ogrodowa, technologia roślin leczniczych i prozdrowotnych, technologia żywności i żywienie człowieka, transport i logistyka, winogrodnictwo i enologia, zarządzanie i inżynieria produkcji, zootechnika. Oferta studiów - stacjonarnych i niestacjonarnych - skierowana jest przede wszystkim do absolwentów studiów inżynierskich oraz wybranych licencjackich.

Studia II stopnia przeznaczone są dla osób z dyplomem ukończenia studiów I stopnia licencjackich lub inżynierskich kierunku, na którym zamierzają studiować lub posiadających tytuł inżyniera, licencjata, magistra, magistra inżyniera lub równorzędny na kierunkach pokrewnych.

Rekrutacja odbywa się na podstawie oceny określonej na dyplomie ukończenia studiów, a w przypadku, gdy będzie ona nierozstrzygająca - na podstawie średniej arytmetycznej z ocen wykazach w suplemencie.

Na studiach stacjonarnych zajęcia na UR odbywają się codziennie, z wyjątkiem sobót i niedziel, natomiast na studiach niestacjonarnych nauczanie realizowane jest systemem 3-dniowych zjazdów (piątki, soboty i niedziele) kilka razy (5-8) w ciągu semestru. - W normalnych warunkach funkcjonowania uczelni na studiach niestacjonarnych część zajęć dydaktycznych odbywa się zdalnie poprzez internet (e-learning), bez konieczności przyjeżdżania studentów do uczelni - daje rzeczniczka UR.

Studia II stopnia trwają 1,5 roku (trzy semestry) lub 2 lata (cztery semestry) w zależności od kierunku i kończą się uzyskaniem tytułu magistra lub magistra inżyniera. Warunek konieczny do ukończenia studiów to napisanie pracy magisterskiej oraz zdanie egzaminu dyplomowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Prowadzić terapię z udziałem zwierząt, a może salon pielęgnacji dla nich? UR przygotuje do takiej pracy - Gazeta Krakowska

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie