Program Czyste Powietrze – w trosce o ludzi i środowisko

Materiał powstał we współpracy z OknoPlus
Ostatnie lata to czas, w którym przyszło nam się mierzyć z wieloma trudnościami wynikającymi z postępującej degradacji środowiska i galopujących zmian klimatu. Kiedy wydawało się, że nasz los jest przesądzony, a przyszłość rysuje się raczej w mrocznych barwach, pojawiają się jasne punkty – wartościowe inicjatywy proponujące kreatywne rozwiązania codziennych problemów. Programy, które zmieniają perspektywę. Dlatego trzeba o nich głośno mówić!

Pozwólmy sobie i planecie na głębszy oddech

Dziś już nie ma wątpliwości, że musimy podjąć konkretne działania tu i teraz, żeby doczekać jutra i móc odetchnąć bez obaw o siebie i swoich najbliższych. Program Czyste Powietrze powstał w trosce o poprawę jakości codziennego życia oraz jako odpowiedź na naglącą potrzebę ratowania planety. Jego nadrzędnym celem jest skuteczne ograniczenie strat ciepła w polskich domach, a co za tym idzie eliminacja zanieczyszczeń i poprawa jakości powietrza. Rządowa inicjatywa dotyczy gospodarstw jednorodzinnych, które spełniają warunki określone w programie. Sprawna termomodernizacja budynku, poprzedzona odpowiednim wsparciem finansowym, zaprocentuje nie tylko w postaci niższych rachunków za ogrzewanie, ale przede wszystkim mniejszą emisyjnością, a to kluczowa rola w kontekście ochrony środowiska naturalnego i naszej przyszłości. Dlaczego więc, kolokwialnie rzecz ujmując, chętni nie pchają się „drzwiami i oknami” po dotacje? Ponieważ nie wszyscy wiedzą, że przysługuje im dofinansowanie.

Potęga informacji

Niestabilne czasy skutecznie wytrącają nas z równowagi. Pod wpływem stresu i strachu o to, co przyniesie jutro, zamykamy się na wiadomości, także te dobre. Problemu nie stanowi więc jedynie niechęć do działania, lecz przede wszystkim brak świadomości. Niewiedza na temat nowoczesnej termomodernizacji i profitów z tym związanych jest niestety zjawiskiem powszechnym. Według badań przeprowadzonych przez Centrum Analiz Branżowych zleconych przez Koalicję Termomodernizacji wynika, że ponad połowa Polaków, którzy w poprzednim roku wymienili okna na energooszczędne, nie zdawała sobie sprawy, że można otrzymać dotację na ten cel, a jedynie 13% skorzystało z tej opcji.

Nie od dziś wiadomo, że obecnymi czasami rządzi… informacja. Ten, kto wie, zdecydowanie efektywniej zarządza swoim budżetem i aktywnie wpływa na kondycję planety. Należy zatem szerzyć dobre informacje i to zadanie będzie realizować Koalicja Termomodernizacji, do której w ostatnich miesiącach dołączył OknoPlus – producent nowoczesnej stolarki otworowej w klasie premium.

Więcej wiedzy, więcej korzyści

Indywidualne decyzje przekładają się na zbiorową odpowiedzialność za przyszłość świata i ludzi. Warto dokonywać świadomych wyborów, bo tylko solidne inwestycje mogą zapobiec katastrofie ekologicznej. Właśnie dlatego w grudniu 2022 roku powstała Koalicja Termomodernizacji – żeby usprawnić mądrą inicjatywę poprawiającą jakość życia. Koalicja chce wykształcić grupę doradców, dzięki którym proces wymiany nieefektywnych źródeł ciepła i wysłużonej stolarki okiennej oraz drzwiowej będzie nie tylko w zasięgu ręki, ale przede wszystkim w zakresie wiedzy inwestorów planujących nowoczesną reorganizację w swoich czterech ścianach. Dzięki temu klienci dowiedzą się wszystkiego o programie Czyste Powietrze i uzyskają niezbędną pomoc w przeprowadzeniu procesu dotacyjnego. Cel na rok 2023 to podwojenie liczby zainteresowanych starających się o dotację i rezygnujących z nieefektywnych, przestarzałych rozwiązań.

Program Czyste Powietrze z OknoPlus

Z najlepszym widokiem na przyszłość

Wiedza o nowoczesnej termomodernizacji powinna pojawić się na progu każdego domu. Jej efekty z pewnością otworzą nam widok na spokojniejszą przyszłość, bo na niepewne czasy konieczne są pewne działania i takież rozwiązania. Dlatego OknoPlus proponuje wiele rozwiązań, które już dziś i w perspektywie lepszego jutra, spełniają najbardziej wyśrubowane wymogi techniczne, a przy tym cieszą oko wyjątkową estetyką.

- Energooszczędne okno Genesis cechuje najwyższy standard izolacyjności termicznej. Współczynnik Uw wynosi 0,7 W/m2K, więc stawiane przed nim wymagania Warunków Technicznych realizowane są z nawiązką – mówi Anna Franczyk, ekspert marki OknoPlus. - Ten model to udane połączenie doskonałej ergonomii użytkowania oraz niezwykle eleganckiego wyglądu profilu. Co więcej, okno znajduje się na liście kwalifikującej do programu Czyste Powietrze, ponieważ idealnie wpisuje się w nurt ekologiczny, jednocześnie dbając o domowy budżet, a to przecież kluczowe aspekty we współczesnym zrównoważonym budownictwie – dodaje.

Ludzi dobrej woli jest więcej

W dzisiejszych niespokojnych czasach poszukujemy przede wszystkim właśnie spokoju i sensownych pomysłów, jak zapobiec degradacji środowiska naturalnego. Na pewno nie możemy pozwolić sobie na bierność, ale powinniśmy uzbroić się w wiedzę i zacząć działać bardziej świadomie, bo to może być jedyna szansa dla planety, czyli także dla nas. „Dziwny jest ten świat” i nie trudno się z tym zgodzić, „lecz ludzi dobrej woli jest więcej” i to też prawda.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto