Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poznaliśmy laureatów nagrody ARS QUAERENDI

Redakcja
Wicemarszałek Leszek Zegzda wraz z Przewodniczącym Jury Jerzym Stuhrem ogłosili wyniki prac Kapituły, przedstawiając laureatów Nagrody Województwa Małopolskiego "ARS QUAERENDI".

Nagroda przyznawana jest co roku za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury w kategoriach Mistrz i Uczeń, a także dla wspólnego projektu.

Stanowi pomysł władz województwa, które pragną zmotywować młodych artystów do podejmowania ambitnych przedsięwzięć. Jednocześnie nagroda honoruje wybitnych przedstawicieli świata kultury i sztuki, którzy zdecydują się podzielić doświadczeniem z młodymi następcami.

- Ideą konkursu jest nie tylko wyróżnienie wybitnych twórców, którzy mają już swoje szczególne miejsce w przestrzeni kulturowej - zaznaczył Marszałek Zegzda - ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na moc kontynuacji i umiejętność przekazywania „mistrzostwa” z pokolenia na pokolenie.

Nagrodę ARS QUAERENDI (łac. "sztuka poszukiwania") przyznaje się w kilkunastu dziedzinach: twórczość artystyczna i użytkowa (muzyka, film, fotografia, sztuki plastyczne i użytkowe, taniec, teatr, rzemiosło artystyczne), upowszechnianie kultury, architektura oraz urbanistyka. Zwycięzcy otrzymują nagrody pieniężne: 6 tys. zł dla laureata w kategorii Mistrz, 4 tys. w kategorii Uczeń i 25 tys. dla projektu realizowanego przez nagrodzonych w kategoriach: Mistrz i Uczeń.

W tym roku laureatami w kategorii Mistrz zostali:

  • Marta Lempart-Geratowska z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie,
  • prof. Krystian Lupa z Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie,
  • prof.**Emil Orzechowski** z Uniwersytetu Jagiellońskiego,
  • prof. Andrzej Pikul z Akademii Muzycznej w Krakowie.

Laureaci w kategorii Uczeń:

  • Anna Sękowska, uczennica Marty Lempart-Geratowskiej,
  • Łukasz Gaweł, uczeń prof. Emila Orzechowskiego,
  • Szymon Kaczmarek, uczeń prof. Krystiana Lupy,
  • Marian Sobula, uczeń prof. Andrzeja Pikula.

Nagrody w kategorii Projekt:

  • „Międzynarodowy periodyk „Zarządzanie w kulturze”/„Cultural Management” /„Kulturmanagement”” – projekt realizowany przez prof. Emila Orzechowskiego i Łukasza Gawła,
  • „Adaptacja teatralna „Kuszenia cichej Weroniki” Roberta Musila” – projekt realizowany przez prof. Krystiana Lupę i Szymona Kaczmarka,
  • “Festiwal Muzyki Fortepianowej/„Royal Cracow International Piano Festival” – projekt realizowany przez prof. Andrzeja Pikula i Mariana Sobula,
  • „Stanowisko do przenoszenia i rozwarstwiania malowideł sztalugowych” – projekt realizowany przez Martę Lempart-Geratowską i Annę Sękowską.

**Żywe Miasto MM Kraków Konkurs

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto