Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat krakowski. Na weekend rajd z kijkami, wielkie sprzątanie, komediowa wystawa, planszówki i pieczenie ziemniaków

Barbara Ciryt
Barbara Ciryt
Dla miłośników aktywnego wypoczynku na ten weekend 2 i 3 października w powiecie krakowskim szykuje się rajd nordic walking po Ojcowskim Parku Narodowym oraz spacer po kamieniołomie w Miękini. A fotografowie i pasjonaci zdjęć będą mieli okazję poprawić sobie humor na wystawie komediowej fotografii dzikiej przyrody w Nawojowej Górze. Natomiast samorządowcy i społecznicy z gminy Wielka Wieś zaprosili mieszkańców do wspólnego wielkiego sprzątanie wszystkich gminnych miejscowości. W Woli Filipowskiej będzie okazja posłuchać pieśni patriotycznych, a w Raciborowicach zagrać w gry planszowe.

FLESZ - Mniej plastiku na owocach i warzywach

od 16 lat

SOBOTA

Czerna (gmina Krzeszowice). Święto pieczonego ziemniaka, a z nim obchody 10-lecia Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych w Czernej. Impreza przy szkole od godz. 10. W programie tańce dzieci ze szkoły, bieg "Czerneńska mila", amatorski teatrzyk, mecz piłki nożnej Ojcowie vs ojcowie (z udziałem ojców karmelitów), gry, zabawy, przejażdżki na kucykach, pieczone ziemniaki i sodka kawiarenka.

Krzeszowice. Spotkanie Fotoklubu w Galerii Sztuk Wizualnych Vauxhall w Krzeszowicach o godz. 10. W programie wykład Danuty Węgiel (członka krakowskiego ZPAF-u - znana z fotografii sławnych ludzi kultury i nauki) : Alchemia Portretu.

Miękinia (gmina Krzeszowice). Spacer w plenerze "Już nigdy nie spotkamy się tak młodo"
. Zbiórka pod Ośrodkiem AGH w Miękini o godz. 15. W programie: spacer po wschodniej, nieczynnej części kamieniołomu i spotkanie przy ognisku. Organizatorem jest Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „NA WULKANIE” w Miękini.

Gmina Wielka Wieś. III Akcji Sprzątania Gminy pod hasłem: "Wspólne sprzątanie to nasze gminne wyzwanie". Koordynatorami w poszczególnych miejscowościach są sołtysi/radni lub OSP/szkoły. Początek spotkań w poszczególnych miejscowościach o godz. 10: Bębło (remiza OSP na ul. Sportowej), Będkowice (remiza OSP, Rynek 9), Biały Kościół (Szkoła Podstawowa, ul. Krakowska 172), Czajowice (remiza OSP, ul. Dworska 7), Giebułtów (budynek wielofunkcyjny, ul. Orlich Gniazd 30), Modlnica (budynek wielofunkcyjny, ul. Św Wojciecha), Modlniczka (obelisku plac SS Norbertanek), Szyce (budynek GOPS, plac Wspólnoty 2), Prądnik Korzkiewski (plac zabaw przy ul. Ojcowskiej), Tomaszowice (remiza OSP ul. Krakowska 85), Wielka Wieś (Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 7), Wierzchowie (wiata, rynek).

NIEDZIELA

Czajowice - Ojców. VI Edycja Rajdu Nordic Walking. Start z Czajowic (gmina Wielka Wieś) sprzed remizy OSP, ul. Dworska 7. Trasa o długości 12 biegnie przez Ojcowski Park Narodowy, a przy okazji organizatorzy planują wiele atrakcji o charakterze historyczno-przyrodniczo-rekreacyjnym. Start o godz. 8.

Czułówek (gmina Czernichów). Zebranie wiejskie w remizie OSP o godz. 11. Będą omawiane m.in. sprawy funduszu sołeckiego z roku 2021 i wnioskowanie o przyznanie środków na fundusz sołecki na 2022 rok oraz informacje ekodoradców z Urzędu Gminy Czernichów.

Wola Filipowska (gmina Krzeszowice). XVI Gminny Festiwal Pieśni Patriotycznej pod hasłem: „Niech się gmina rozśpiewa, niechaj pieśnią rozbrzmiewa”. Odbędzie się w kościele parafialnym św. Maksymiliana M. Kolbego o godz. 15. Motywem przewodnim Festiwalu jest 230. rocznica uchwalenia przez Sejm Rzeczypospolitej Konstytucji 3 Maja.

Krzeszowice. Spotkanie z poezją Marty Dąbkowskiej organizuje Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo . Spotkanie będzie w Domu Rekolekcyjnym "Vincentinum”, ul. Nowa Wieś 8 w Krzeszowicach. W programie o godz. 15 msza św. w intencji Marty, o godz. 16 spotkanie z poezja Marty Dąbkowskiej - recytowane będą, oprócz już znanych, także niepublikowane dotąd utwory.

Krzeszowice. Inauguracja programu From Field to Energy**- Idea domu samowystarczalnego energetycznie **na Rynku w Krzeszowicach w godz. 11-16. Organizatorem jest Fundacja Norwesko - Polska w partnerstwie z gminą Krzeszowice. W programie m.in.: demonstracja działania najnowocześniejszych instalacji fotowoltaicznych, pompy ciepła, prezentacja elektromobilności: pojazdy renault, pokaz, jak skutecznie używać magazynów energii, a także koncert zespołu Tarohoro (godz: 13:30), koncert zespołu Wawele (godz: 15), konkursy dla uczestników.

Nawojowa Góra (gmina Krzeszowice). Wystawa "Komediowa Fotografia Dzikiej Przyrody" w galerii Kamienny Kwiatek, ul Gwoździec 35 (na zdjęciu). Otwarcie o godz. 17. Wystawa będzie czynna od 3 do 17 października codziennie z wyjątkiem piątków w godz. 16 do 19.

Raciborowice. Międzypokoleniowe Gry Planszowe - kolejne z cyklicznych spotkań przy planszówkach. Gry będą w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Raciborowicach. Można przyjść i zagrać z rodziną, przyjaciółmi, sąsiadami. Do wyboru będzie 200 planszówek, czyli gry logiczne i strategiczne z animatorami,. Będą też nagrody niespodzianki. Gry w godz. 10 -15.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto