Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poszukiwana nazwa dla akademika na Miasteczku Studenckim AGH. Studenci już puścili w ruch wyobraźnię

Red.
Konkurs na nazwę dla DS 18 (ul. Tokarskiego 4) rozpocznie się w piątek 15 stycznia
Konkurs na nazwę dla DS 18 (ul. Tokarskiego 4) rozpocznie się w piątek 15 stycznia Oskar Nowak
Ma tylko numer: DS 18. To jeden z akademików krakowskiego Miasteczka Studenckiego AGH. Gdy wokół są: Olimp, Babilon czy choćby Straszny Dwór, DS 18 pozostaje bezimienny. Ale to właśnie ma się zmienić. W piątek rusza konkurs na nazwę tego domu studenckiego. Informację o nim i zaproszenie do "kreatywnej zabawy" zamieściła już Akademia Górniczo-Hutnicza na swoim facebookowym profilu. W komentarzach od razu pojawiły się pierwsze propozycje, w tym - obok np. Górniczka i Hutniczka - także Sasinopolis.

FLESZ - Co stanie się z gospodarką po pandemii?

Na całym Miasteczku Studenckim obecnie nie mają nazwy tylko dwa akademiki - DS 18 i 19. Konkurs, który wystartuje w piątek, dotyczy tego pierwszego, domu studenckiego przy ul. Tokarskiego 4. Jest to budynek, który ma około 50 lat, został zbudowany na przełomie lat 60. i 70. minionego wieku.

Kiedyś DS 18 i 19 funkcjonowały jako tzw. hotele asystenckie. Mieszkali w nich młodzi naukowcy z AGH, w tym - jak dowiadujemy się na uczelni - m.in. przyszły rektor Tadeusz Słomka (zakończył kadencję w sierpniu zeszłego roku). Był on niegdyś mieszkańcem DS 19.

- Mieszkańcami Miasteczka Studenckiego byli wiele lat temu, jako młodzi naukowcy, również rektor Antonii Tajduś czy jeden z prorektorów prof. Mirosław Karbowniczek z poprzedniej kadencji - dorzuca Anna Żmuda-Muszyńska, rzeczniczka AGH.

W akademiku DS 18 jest obecnie 265 miejsc w 135 pokojach. Aktualni mieszkańcy to przede wszystkim doktoranci (96 osób), pracownicy i studenci.

Na terenie Miasteczka znajduje się 20 domów studenckich. - I studenci zdecydowanie wolą posługiwać się wyróżnikami słownymi. Stąd pomysł na konkurs na nazwę - wyjaśnia rzeczniczka uczelni.

Harmonogram konkursu prezentuje się następująco:

  • 15 stycznia - opublikowanie zadania konkursowego i rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń
  • 31 stycznia (godz. 23:59) - zakończenie przyjmowania zgłoszeń.
  • 15 lutego - ogłoszenie wyników.

O ostatecznym wyborze nazwy zdecyduje jury konkursowe. Natomiast gdyby mieli wybierać studenci i osoby odwiedzające stronę AGH na Facebooku, to pojawiła się tam w komentarzach propozycja-faworyt: Sasinopolis (oczywiście od wicepremiera Jacka Sasina). Komentarz z taką nazwą cieszy się wyjątkową popularnością, ma ponad 200 "polubień". Inne rzucane pomysły to np.: Górniczek lub Hutniczek, Procesor, Omega, Warunek (jak wyjaśnia autor, "na cześć tego, za co go zbudowali", czyli opłaty za powtarzanie przedmiotu - wpis warunkowy), a nawet Korona czy Covid.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Poszukiwana nazwa dla akademika na Miasteczku Studenckim AGH. Studenci już puścili w ruch wyobraźnię - Gazeta Krakowska

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto