Porażka Wisły z Podbeskidziem

Wisła  przegrała pierwszy ćwierćfinałowy mecz w Pucharze Polski. ...
Wisła przegrała pierwszy ćwierćfinałowy mecz w Pucharze Polski. ... Łukasz Żołądź
Wisła przegrała pierwszy ćwierćfinałowy mecz w Pucharze Polski. Krakowianie ulegli Podbeskidziu 0:1.

Zobacz sportowe wiadomości użytkownika Rabarbar18

Wtorkowego meczu krakowianie z pewnością nie mogą zaliczyć do udanych. Od samego początku to Podbeskidzie było bardziej zdeterminowane, aby wyjść na prowadzenie. Dzięki dobrej grze Pareiki do przerwy utrzymał się jednak bezbramkowy remis. Podopieczni Roberta Maaskanta także mieli szansę na zdobycie bramki, ale strzały Kirma i Garguły nie znalazły drogi do siatki. Goście przeprowadzili decydującą akcję meczu w 88 minucie. Znajdując się w sytuacji sam na sam Piotr Malinowski przerzucił piłkę nad bramkarzem Wisły i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Trener Podbeskidzia Robert Kasperczyk nie krył swego zadowolenia po meczu, chwaląc swoich podopiecznych przede wszystkim za realizację założeń taktycznych:- Ranga przeciwnika, klasa spowodowała, że w moich zawodnikach wyzwoliła się niesamowita wprost dawka adrenaliny. Życzyłbym sobie, żeby w każdym meczu ligowym występowała taka konsekwencja taktyczna, poza fragmentami w drugiej połowie – powiedział po meczu szkoleniowiec gości.

Rozczarowania z postawy piłkarzy Wisły nie krył natomiast Patryk Małecki:- Nie ma co się oszukiwać, dzisiejszy rezultat jest kompromitacją. Nie graliśmy z pełnym zaangażowaniem, a występowaliśmy przed własną publicznością. Powinniśmy narzucić przeciwnikowi swój styl gry. W pierwszej połowie nie dało się patrzeć na nasze poczynania. Być może mieliśmy słabszy dzień, ale powinniśmy stworzyć sobie o wiele więcej sytuacji – przyznał „Mały”.

Na pomeczowej konferencji Robert Maaskant pogratulował zwycięstwa Podbeskidziu, zapowiadając jednocześnie, że Wisła zrewanżuje się w drugim ćwierćfinałowym meczu. W piątek Wiślacy zagrają własnym stadionie mecz ligowy z chorzowskim Ruchem.