Porażka Radwańskiej

(ŻUK)

W tenisowym turnieju J&S Cup (z pulą nagród 600 tys. dol.) rozgrywanym na kortach ziemnych w Warszawie nie gra już Urszula Radwańska, która odpadła w pierwszej rundzie. Krakowianka przegrała 6:2, 6:7 (4-7), 3:6 z Rosjanką Jeleną Wiesniną.

Młodsza z sióstr Radwańskich zdobyła trzy pierwsze gemy w meczu, a pierwszą partię wygrała 6:2. W drugim przegrywała już 1:5. Zaczęła jednak odrabiać straty, prowadziła nawet 6:5. Doszło do tie-breaka, którego przegrała 4:7. W decydującym secie Radwanska wygrywała 3:0, a po przerwie na życzenie przeciwniczki, nie była już w stanie pokonać rywalki. Odpadła też druga z Polek - Katarzyna Piter, przegrywając 3:6, 5:7 z Rosjanką Nadieżdą Pietrową, rozstawioną z numerem piątym. Polka wystąpiła w turnieju dzięki "dzikiej karcie". W dużych opałach znalazła się rozstawiona z siódemką Jelena Dementiewa. Wygrała 6:7 (5-7), 6:0, 7:5 z Amerykanką Meilen Tu.