Porażka piłkarzy Szatałowa na inaugurację. Cracovia - Korona 1:2

Cracovia uległa na własnym stadionie Koronie Kielce 1:2 w ...
Cracovia uległa na własnym stadionie Koronie Kielce 1:2 w ... Łukasz Żołądź
Cracovia uległa na własnym stadionie Koronie Kielce 1:2 w pierwszej kolejce T-Mobile Ekstraklasy. Decydującego gola zdobył w ostatniej minucie Michał Zieliński.

Lamey i Melikson dają arcyważne zwycięstwo. Liteks - Wisła 1:2!

Początek spotkania nie wskazywał na to, że to Korona będzie po końcowym gwizdku cieszyć się ze zwycięstwa. Już w 9 minucie Kiercz sfaulował w polu karnym Szeligę, a jedenastkę pewnie wykorzystał Alexander Suvorov. W drugiej części spotkania arbiter podyktował rzut karny dla gości. Vuković także okazał się pewnym egzekutorem i przy Kałuzy mieliśmy remis 1:1. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Michał Zieliński dopadł do długiego podania, wyprzedził Mateusza Żytkę i posłał futbolówkę obok bezradnego Kaczmarka. Piłkarze Szatałowa próbowali doprowadzić do remisu, ale Korona nie dała już sobie wydrzeć zwycięstwa.

Cracovia - Korona Kielce 1:2 (1 : 0)
1:0 - Suvorov 11.-k.
1:1 - Vuković 62.-k.
1:2 - Zieliński 90.

Żółte kartki: Niedzielan, Radomski, Kosanović (Cracovia)
Kiercz, Kijanskas (Korona)

Cracovia: Kaczmarek - Nykiel, Żytko, Kosanović, Suart - Szeliga (63. Bartczak), Radomski - Dudzic (57. van der Biezen), Suvorov (67. Štraus), Ntibazonkiza - Niedzielan.

Korona: Małkowski - Kijanskas, Kiercz, Stano, Lisowski, Kuzera (72. Kal), Jovanović, Lech (90. Lenartowski), Vuković, Sobolewski, Korzym (80. Zieliński).

Sędzia: Włodzimierz Bartos (Łódź).