Porażka młodych polskich piłkarzy. Grali zawodnicy Cracovii i Wisły

wisla.krakow.pl
Reprezentacja Polski do lat 17 przegrała w drugim swoim meczu na turnieju II rundy eliminacji mistrzostw Europy, który rozgrywany jest w Portugalii. Polacy przegrali 0:1 z gospodarzem imprezy.

Jedyna bramka meczu padła w drugiej połowie, gdy w 74 min Nuno Patricio wykorzystał rzut karny. W drugim sobotnim meczu Czesi wygrali ze Słowacją 3:0. W tabeli prowadzi Portugalia, która ma dwie wygrane na koncie. Polacy zajmują drugą lokatę, bo w pierwszym swoim spotkaniu wygrali z Czechami. Do rozegrania „Biało-Czerwonym” pozostaje już tylko spotkanie ze Słowacją. Awans do finałów MME wywalczą zwycięzcy podobnych turniejów oraz siedem drużyn z drugich miejsc z najlepszym bilansem z meczów przeciwko pierwszej i trzeciej drużynie turnieju.

W meczu z Portugalią zagrał dwóch krakowskich piłkarzy. Od początku drugiej połowy grał Filip Rózga z Cracovii, który został zmieniony w 71 min przez Jakuba Krzyżanowskiego z Wisły Kraków.

Wspomniany mecz ze Słowacją Polacy zagrają we wtorek o godz. 15.