Polska reprezentacja awansowała na Euro. Duży udział piłkarza Wisły Kraków

wisla.krakow.pl
Polska reprezentacja do lat 17 awansowała na mistrzostwa Europy. Przesądził o tym wygrany 5:0 mecz ze Słowacją, ostatni w czasie turnieju eliminacyjnego w Portugalii. Duży udział w sukcesie tej drużyny miał Jakub Krzyżanowski z Wisły Kraków, podstawowy zawodnik ekipy prowadzonej przez Marcina Włodarskiego.

Mecz ze Słowacją miał jednostronny przebieg. Piorunujący przebieg miała końcówka pierwszej połowy, gdy Polacy strzelili aż trzy gole. W 42 min na 1:0 trafił Mike Huras. Trzy minuty na 2:0 podwyższył Oskar Tomczyk, a w doliczonym czasie pierwszej części na 3:0 Filip Rejczyk. Kolejne bramki padły już w drugiej połowie. Na 4:0 gola strzelił Daniel Mikołajewski, a w doliczonym czasie gry kropkę nad „i” postawił Krzysztof Kolanko.

Ta wygrana i porażka Czechów w meczu z Portugalią 0:2 sprawiła, że Polacy z drugiego miejsca w grupie wywalczyli awans na mistrzostwa Europy, które w dniach 17 czerwca – 2 lipca zostaną rozegrane na Węgrzech.

Dodajmy, że wspomniany Jakub Krzyżanowski rozegrał we wtorek całe spotkanie, a w kadrze Marcina Włodarskiego jest także gracz Cracovii Filip Rózga, którego tym razem zabrakło na boisku.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0