Półfinałowy turniej o ,Srebrny Kask"

Roman KIEROŃSKI
Półfinałowy turniej o żużlowy ,Srebrny Kask" rozegrany na torze w Tarnowie zakończył się wygraną Zbigniewa Czerwińskiego (Włókniarz Częstochowa). Za jego polecami uplasował się zdobywca przed kilkoma dniami ,Brązowego ...

Półfinałowy turniej o żużlowy ,Srebrny Kask" rozegrany na torze w Tarnowie zakończył się wygraną Zbigniewa Czerwińskiego (Włókniarz Częstochowa). Za jego polecami uplasował się zdobywca przed kilkoma dniami ,Brązowego Kasku" Janusz Kołodziej z Unii Tarnów. Nie udało się awansować drugiemu reprezentantowi ,Jaskółek" - Marcinowi Rempale.

Czerwiński był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem turnieju. Po czterech startach miał komplet 12 punktów i pewny awans, w XVIII biegu ,odpuścił" na ostatnich metrach Jeleniewskiemu. ,Pomógł" zawodnikowi z Lublina, który dzięki trzem punktom wywalczył awans. W II biegu prowadził Marcin Rempała przed Kołodziejem. Rempała miał defekt, stracił trzy punkty na wagę awansu, a zwyciężył Kołodziej. Niecodzienną sytuację obserwowaliśmy w wyścigu trzecim. Prowadzący na początku Szczapaniak przyjechał... ostatni, a na mecie róenocześnie zameldowali się Miśkowiak z Polonii Piła i mistrz Polski juniorów Romanek z RKM Rybnik. Arbiter, Zdzisław Fyda z Krakowa przyznał im po 2,5 pkt.

1. Czerwiński (Włókniarz Częstochowa) - 14 (3, 3, 3, 3, 2), 2. KOŁODZIEJ (Unia Tarnów) - 13 (3, 3,1, 3, 3), 3. Miśkowiak (Polonia Piła) - 10,5 (2,5 + 2, 3, 2, 1), 4. Pietraszko (Włókniarz Częstochowa) - 10 (2, 3, 2, 3, 0), 5. Romanek (RKM Rybnik) - 8,5 (2,5 +3, 2, 1, D), 6. Szczepaniak (Polonia Piła) - 8 (0, 2, 3,1, 2), 7. Jaziewicz (Intar Ostrów Wlkp) - 8 (3, 2, 2, 0,1), 8. Jeleniewski (TŻ Sipma Lublin) - 8 (1,1,1,2,3). Rez. Klecha (Polonia Piła) - 7+3 (2,0,0,3,2 +3). Najlepszy czas dnia: Janusz Kołodziej w szóstym wyścigu - 71,74 sek. Widzów 1500.