MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Polak po raz czwarty?

JK
Zainteresowanie zawodami na Wielkiej Krokwi jest ogromne. Organizatorzy wprowadzili więc pewne udogodnienia mające uatrakcyjnić widowisko. Powtórki skoków będzie można będzie oglądać na dwóch ogromnych telebimach, ...

Zainteresowanie zawodami na Wielkiej Krokwi jest ogromne. Organizatorzy wprowadzili więc pewne udogodnienia mające uatrakcyjnić widowisko. Powtórki skoków będzie można będzie oglądać na dwóch ogromnych telebimach, pojawią się także dodatkowe świetlne tablice informacyjne. Wzmocnione zostało oświetlenie skoczni, zmodernizowano trybuny po prawej stronie zeskoku oraz zbudowano nowoczesne, utrzymane w stylu góralskim, pomieszczenia dla zawodników.

Kibice dla których zabrakło biletów będą mogli oglądać zawody ze specjalnego podwyższenia wybudowanego poza stadionem. Ta dodatkowa trybuna ma pomieścić około tysiąca widzów.

Zakopane było dotychczas gospodarzem siedemnastu konkursów PŚ w skokach. Pierwszy konkurs PŚ na Wielkiej Krokwi odbył się 26 stycznia 1980 roku i zakończył zwycięstwem Stanisława Bobaka. Dzień później triumfował Piotr Fijas, przed Bobakiem.

W sobotę i niedzielę Małysz po raz 15. i 16. w karierze wystartuje w Zakopanem w konkursach Pucharu Świata. Dotychczas polski skoczek wszech czasów wygrał rywalizację PŚ na Wielkiej Krokwi tylko raz - 20 stycznia 2002 roku. W sumie Polacy mają więc tych zwycięstw na swoim koncie tylko trzy, ale nadzieje na czwarte chyba jest uzasadniona.

Małysz jeszcze cztery razy stawał na podium konkursów PŚ w Zakopanym - 18 i 19 stycznia 2003 roku zajmował trzecie miejsca, a 17 i 18 stycznia ubiegłego roku dwukrotnie był drugi. Jako ostatni triumfowali w Zakopanem Niemiec Michael Uhrmann i Austriak Martin Hoellwarth. Ale na liście zwycięzców jest więcej znanych nazwisk jak choćby Jens Weissflog, Martin Schmitt, Janne Ahonen czy Sven Hannawald.

Program zawodów

* piątek, 28 stycznia 11.00 - dwie serie treningowe 16.00 - jedna seria treningowa 17.00 - seria kwalifikacyjna

* sobota, 29 stycznia 15.30 - seria próbna 16.30 - początek pierwszej serii konkursowej

* niedziela, 30 stycznia 12.15 - seria kwalifikacyjna 13.45 - początek pierwszej serii konkursowej.

Wielka Krokiew

Długość rozbiegu Wielkiej Krokwi wynosi obecnie 91 m, a wysokość progu 3 m. Kąt nachylenia rozbiegu to 35 stopni. Odległość jury, po przekroczeniu której każdorazowo zbiera się komisja sędziowska, wynosi 134 m. Rekord skoczni należy od 18 stycznia 2003 roku do Niemca Svena Hannawalda i wynosi 140 metrów.

Pierwszym rekordzistą skoczni był Stanisław Gąsienica-Sieczka, który podczas pierwszych przeprowadzonych na niej zawodów - 22 marca 1925 r. - uzyskał 36 m.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Milik już po operacji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto