reklama

Podwyżka emerytur w 2020 WALORYZACJA EMERYTUR I RENT. Jaka wysokość emerytury i renty? Kalkulator emerytur z waloryzacją

a.w.
Podwyżka emerytur. O ile wzrośnie emerytura w 2019?
Podwyżki EMERYTUR I RENT w 2020 WALORYZACJA EMERYTUR I RENT w 2020 roku. O ile wzrosną emerytury i renty w 2020 roku? Na jakie EMERYTURY w 2020 roku mogą liczyć Polacy?

Emerytury 2019 wstępnie wyliczona

Na podstawie przyjętego niedawno wstępnego projekt ustawy budżetowej, który został przyjęty przez rząd jesteśmy w stanie zrobić pierwsze wyliczenia podwyżek emerytur 2019. O ile wzrosną świadczenia w przyszłym roku? Czy emeryci i renciści odczują zmiany w swoich portfelach?

Rada Ministrów wstępny projekt ustawy budżetowej na rok 2019 przyjęła 21 sierpnia 2018.

 1. Czy ten projekt można przyjąć za obowiązujący?
  TAK, na jego podstawie wyliczana jest prognozowana podwyżka m.in. świadczeń.
 2. Czy możliwa jest zmiana i korekta przyjętego projektu?
  TAK, dodatkowo każda korekta pociąga za sobą zmiany w prognozowanych kwotach rent i emerytur 2019.
 3. Ile pieniędzy w budżecie na 2019 rząd zabezpieczył na waloryzację emerytur i rent?
  7 miliardów.

PPK - nowy pomysł na oszczędności emerytalne

Emerytury 2019. Ile wyniesie waloryzacja? O ile wzrośnie emerytura?

Emerytury i renty są waloryzowane co roku, bez względu na to czy pobiera się świadczenie z ZUSu, KRUSu czy Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA. Emerytury i renty zwykle są podwyższane, zagadką jest stawka podwyżki. Po ostatnich działaniach rządu jesteśmy w stanie wyliczyć prognozowane stawki emerytur i rent 2019.

Podwyżki bywają niekiedy zaskakująco niskie, pamiętamy przecież takie waloryzacje, które wynosiły, przy najniższych świadczeniach, około 2 zł. Tym razem z zapowiedzi rządu i wstępnego budżetu na 2019 rok wynika, że podwyżka będzie odczuwalna w portfelach Polaków.

CZYTAJ TAKŻE: Wniosek o emeryturę. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę występując o emeryturę z ZUS >>>

W projekcie ustawy budżetowej rząd Prawa i Sprawiedliwości uwzględnił najróżniejsze wydatki. Wskaźnikiem waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych od 1 marca 2019 r. jest wartość 103,26%. Co to oznacza, dla przeciętnego emeryta czy rencisty? Wartość emerytury i renty 2019 wzrośnie o 3,26 %.

Emerytury 2019 – o ile więcej będziemy mieś w portfelu? WYLICZENIA

Wskaźnik waloryzacji, który został zawarty w projekcie budżetu na 2019 rok jest równocześnie wskaźnikiem wzrostu emerytur i rent. Wartość procentowa nic nam jednak nie mówi o tym o ile realnie mogą wzrosnąć emerytury?

 1. Najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wzrosną o nieco ponad 33 złot

  Emerytura BRUTTO 1029,80 zł (brutto) wzrośnie do 1063,37 zł - czyli o 33,57 zł.
  Emerytura NETTO wzrośnie z 878,12 zł do 904,67 zł – czyli o 26,55 zł.

 2. Renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy

  Renta 772,35 zł
  >Wzrost o 25,18 zl

 3. Inne świadczenia emerytalne wraz z wzrostami znajdziesz w GALERII >>>

Waloryzacja emerytur 2019 a obniżenie wieku emerytalnego

Skrócenie wieku emerytalnego niesie za sobą pewne niebezpieczeństwo. Budżet zasilamy mniejszą ilością składek, dlatego pieniędzy na przyszłość będzie mniej. Dodać tutaj trzeba długość życia, która rośnie, co sprawia, że pieniądze będziemy musieli pobierać przez dłuższy okres czasu. To czysta matematyka.

Ministerstwo Finansów jeszcze nie odniosło się do tych faktów.

Emerytury 2019: pierwsze komentarze

Eksperci, którzy obserwują sytuację emerytów i rencistów komentują, że jest to jedna z najwyższych podwyżek od lat. Dochody budżetu państwa w 2019 roku mają wynieść 386,9 mld zł, co oznacza, że na waloryzację emerytur przeznaczone zostanie 1,8% budżetu.

EMERYTURY 2019. Waloryzacja emerytur 2019

Wideo

Materiał oryginalny: Podwyżka emerytur w 2020 WALORYZACJA EMERYTUR I RENT. Jaka wysokość emerytury i renty? Kalkulator emerytur z waloryzacją - Dziennik Łódzki

Komentarze 49

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Głosuję na doświadczenie

Witold Waszczykowski ----- W 1980 ukończył studia magisterskie na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego, a w 1991 na Wydziale Stosunków Międzynarodowych University of Oregon. W latach 1992–1993 odbył studia podyplomowe na temat bezpieczeństwa międzynarodowego i kontroli zbrojeń w Geneva Centre for Security Policy w Genewie. W 1993 uzyskał stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie historii na podstawie pracy Stany Zjednoczone a strategiczne rokowania rozbrojeniowe 1919–1936.

W latach 1981–1987 pracował jako asystent na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego. W 1992 został zatrudniony w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, kolejno był starszym ekspertem w Departamencie Systemu Narodów Zjednoczonych i Departamencie Instytucji Europejskich, a od 1996 wicedyrektorem w Departamencie Instytucji Europejskich, a następnie w Departamencie Polityki Bezpieczeństwa.

W 1997 był pełniącym obowiązki szefa Biura Łącznikowego RP przy NATO w Brukseli, później do 1999 zastępcą Przedstawiciela RP przy NATO. W latach 1999–2002 pełnił funkcję ambasadora RP w Teheranie. Następnie pracował w Departamencie Strategii i Planowania Polityki Zagranicznej MSZ i jako zastępca dyrektora Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu.

4 listopada 2005 został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Pełnił jednocześnie funkcję głównego negocjatora w rozmowach ze Stanami Zjednoczonymi dotyczących tarczy antyrakietowej. 11 sierpnia 2008 odwołano go ze stanowisk zajmowanych w MSZ.

27 sierpnia 2008 został powołany na stanowisko zastępcy szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. 6 lipca 2010 złożył dymisję[1], dzień później został odwołany ze stanowiska[2]. W wyborach samorządowych w 2010 został zgłoszony jako kandydat na prezydenta Łodzi z ramienia komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości (przegrał w pierwszej turze).

W 2011 kandydował w wyborach do Sejmu RP z pierwszego miejsca na liście PiS w okręgu wyborczym nr 9 w Łodzi i uzyskał mandat poselski. Oddano na niego 36 854 głosy (10,17% głosów oddanych w okręgu)[3]. Po objęciu mandatu posła (w listopadzie 2011) został członkiem PiS. Objął funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych i delegata do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Bez powodzenia kandydował z listy tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014[4].

W 2015 wystartował w wyborach parlamentarnych jako lider listy wyborczej PiS w okręgu sieradzkim. Otrzymał 32 909 głosów, uzyskując poselską reelekcję[5].

16 listopada 2015 został powołany na stanowisko ministra spraw zagranicznych w rządzie Beaty Szydło[6]. 11 grudnia 2017 objął to stanowisko w nowo utworzonym rządzie Mateusza Morawieckiego[7]. 9 stycznia 2018 został odwołany z funkcji ministra spraw zagranicznych.

G
Głosuję na WW

Poparcie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego dla Witolda Waszczykowskiego w wyborach do Parlamentu europejskiego.

https://tibes.pl/watch/spot-wyborczy-witolda-waszczykowskiego-nr-1-na-liście-pis-w-okręgu-łódzkim_pwWnIBaVvvc-youtubes.html

G
Gość
2019-05-07T09:49:07 02:00, Emeryt:

To dziad pod kościołem dostanie więcej..posłowie zarabiają b.duzo a nam emerytom "kapia"..pytam więc ..czy można żyć za 1000 zł.miesiecznie???jasno widać że polski rząd chce by emeryci z najniższa emerytura poumierali..wten sposób ZUS zaoszczędzi..hanba i wstyd.....

2019-05-12T14:39:54 02:00, Oburzona:

33 zł???!!!!! Byście się wstydzili rządzący pis-owie. Wstyd!!!!!Kpina z ludzi!!!!!

...a ile lat przepracowałeś człowieku?

O
Oburzona
2019-05-07T09:49:07 02:00, Emeryt:

To dziad pod kościołem dostanie więcej..posłowie zarabiają b.duzo a nam emerytom "kapia"..pytam więc ..czy można żyć za 1000 zł.miesiecznie???jasno widać że polski rząd chce by emeryci z najniższa emerytura poumierali..wten sposób ZUS zaoszczędzi..hanba i wstyd.....

33 zł???!!!!! Byście się wstydzili rządzący pis-owie. Wstyd!!!!!Kpina z ludzi!!!!!

s
sylwia

W końcu coś trzeba zrobić z tymi niskimi emeryturami i ja osobiście bardzo wierzę w ppk, bo chyba innej szansy już nie będzie by godnie żyć

E
Emeryt

Odpowiadam p.Iwce..kobieto NIE ODKLADAJ FORSY BO ZUS I TAK CI NIE PODWYZSZY EMERYTURY..JAK ZOBACZA ZE NAIWNI ODKLADAJA FORSE TO RZAD ZARAZ ZMINI USTAWE I FORSA ZNIKNIE..

TAKA PRAWDA PRZEKONACIE SIE..tak było dawniej ..że ludziom kazali pozakładać książeczki i za przedana jajka czy owoce że dostaną emeryturę i co...Wszystko diabli wzięli..

E
Emeryt

To dziad pod kościołem dostanie więcej..posłowie zarabiają b.duzo a nam emerytom "kapia"..pytam więc ..czy można żyć za 1000 zł.miesiecznie???jasno widać że polski rząd chce by emeryci z najniższa emerytura poumierali..wten sposób ZUS zaoszczędzi..hanba i wstyd.....

b
bea

Emerytury są dramatycznie niskie, może faktycznie dzięki ppk można będzie związać koniec z końcem bo innej możliwości nie widzę

i
iwka

Moja emerytura będzie zapewniona dzięki ppk tak naprawdę. Bo nie wiem jak inni, ale ja zamierzam odkładać i jestem tego absolutnie pewna. W końcu dają takie warunki, że chyba ktoś tylko z niewiedzy zrezygnuje z takiej dodatkowej kasy

A
AntyPis

Wzięli się za stadniny... konie zdychają i na aukcjach dochód spadł 10-krotnie;

wzięli się za 'czyste powietrze'... mamy najbardziej zatrute powietrze w całej Europie i z tego powodu umiera rocznie 45 tyś Polaków;

zreformowali słuzbę zdrowia... mamy najwyzszą umieralność od czasów wojny i niemal codziennie ktoś umiera na SOR nie mogąc doczekać się lekarza;

zreformowali sądownictwo... przewlekłość w sądach wzrosła nawet dwukrotnie;

zreformowali edukację... dzieci w szkołach będą się uczyć się na trzy zmiany;

zreformowali BOR ... co kilka dni mamy kolejną rozwaloną rządową limuzynę;

wzięli się za handel... w ciągu roku upadło 15 tyś małych rodzinnych sklepów;

wzięli się za budowę promu morskiego... póki co kawałek blachy przykręcony do czegoś co miało udawać stępkę najpierw zardzewiał a następnie został skradziony;

jedynie produkcja kiełbasy wyborczej idzie na pełnych obrotach... Wenezuela coraz bliżej!!!!!!

u
ula

Ja będę miała emeryturę z ppk. Zamierzam w tym uczestniczyć, bo wiele zapisów mi się podoba które się znajdują w ustawie. Ale też i dodatkowa kasa od państwa i pracodawcy, skoro wszyscy dają to biorę. I radzę to samo zrobić moim koleżankom, w końcu wszystkie będziemy mogły szaleć za te kilkadziesiąt lat

O
Optymista

Same kłamstwa pisowskie od Trzech lat rządów i dalej kłamią ludzie obudziecie się

P
Puste Obietnice PO

Wiek emerytalny

https://www.youtube.com/watch?v=QQyjxR5-Blk

k
karola

Właśnie coraz więcej słyszy się o emeryturach no i też o tym ppk. Ale dobrze bo każdy będzie mógł skorzystać. A emerytury w tym kraju to jest naprawdę ciężki temat i pora żeby to zmienić

f
filipka

teraz nie muszę się zastanawiać jak mam przeżyć na emeryturze, bo ona jeszcze jest daleko przede mną. Ale z pewnością zacznę odkładać w ppk, bo w końcu ona chyba jako jedyny system w tym kraju zapewni mi oszczędności na starość

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3