PlusLiga siatkarzy. Zespół Barkom Każany Lwów przegrał trzy sety w meczu w Kędzierzynie-Koźlu. Postraszył mistrza w pierwszym

Jerzy Filipiuk
13 listopada 2022 roku w Krakowie Grupa Azoty ZAKSA wygrała z lwowską drużyną tylko 3:2 Joanna Urbaniec
W meczu 24. kolejki LigiPlus siatkarzy, rozegranym w sobotę 11.02.2023 w Kędzierzynie-Koźle, Barkom Każany Lwów przegrał z miejscowym zespołem Grupa Azoty ZAKSA 0:3.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Barkom Każany Lwów 3:0 (30:28, 25:21, 25:16)

Grupa Azoty ZAKSA: Janusz, Kluth, Bednorz, Śliwka, Smith, Paszycki, Shoji (libero) oraz Wiltenburg, Staszewski, Żaliński.
Barkom Każany: Yenipazar, Tupczij, Kvalen, Firkal, Smoliar, Szczurow, Kanajew (libero) oraz Hołowen, Kuczer, Mazenko, Szewczenko, Żukow (libero).

Ubiegłoroczny triumfator Ligi Mistrzów, zdobywca Pucharu Polski i mistrz kraju pokonał ukraińską drużynę w ciągu 87 minut. Każdy kolejny set był coraz krótszy (trwał 35, 29 i 23 minuty). Gospodarze nie pozwolili rywalom na wygranie choćby jednego z nich (w listopadzie w Krakowie przegrali dwa).

Najbardziej zacięty był pierwszy set, w którym ukraiński zespół długo nie tylko dotrzymywał kroku faworyzowanemu rywalowi, ale i mocno go postraszył. Prowadził bowiem m.in. 10:5, 13:6, 15:11, 18:13 i 22:20.

Za najlepszego zawodnika spotkania został uznany środkowy miejscowej drużyny Dmytro Paszycki, który zdobył 17 punktów i miał 92 procent skuteczności w ataku. W ekipie Barkom Każany najwięcej punktów - 10 - uzyskał Julius Firkal.