PLH Play Off: Comarch Cracovia pokonuje Unię Oświęcim 3:2! [materiał dziennikarza obywatelskiego]

Po ciężkim meczu półfinałowym Cracovia pokonała Unię Oświęcim 3:2. Rewanż 21 lutego.

Pierwszą tercję zdominowali krakowianie. Podopieczny Rudolfa Rohaćka w 11. minucie Rutkowski mocnym strzałem wprowadził krążek do bramki. To nie był koniec emocji w pierwszej tercji. W 18. minucie gola dla Pasów zdobył Damian Słaboń.

W drugiej tercji Cracovia wyraźnie odpuściła. Nie grała już tak pewnie, jak w pierwszej części spotkania. Zemściło się to 40. minucie, kiedy Peter Tabacek wbił krążek do bramki "Pasów".

Trzecia tercja była już znacznie lepsza. Zawodnicy obu drużyn grali bardzo agresywnie, przez co często lądowali na ławce kar. Taka agresywna gra opłaciła się Cracovii, bo w 53. minucie gry Sebastian Biela pokonał bramkarza Unii i zdobył punkt dla krakowian.

Trener Unii "oszukany przez sędziów"?

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się po meczu Rudolf Rohaćek-trener Cracovii ocenił, że jego zespół grał dobrze, choć czasami brakowało mu pewności siebie i dobrego wykończenia akcji. Niestety, nie mieliśmy okazji dowiedzieć się, jak ten mecz ocenia trener Unii Oświęcim ponieważ nie pojawił się na konferencji prasowej. Jak się dowiedzieliśmy, Charl Franzen nie udzielił wypowiedzi dziennikarzom, bo "został oszukany przez sędziów".

Rewanż Unia - Cracovia 21 lutego

Kolejne spotkanie "Pasów" już 21 lutego w Oświęcimiu o godzinie 18:00. Będzie to mecz rewanżowy z Unią Oświęcim.

Składy:
Cracovia: Radziszewski (Raszka) - Wajda, Besch, Laszkiewicz (2), Słaboń, Sarnik - Prokop (4), Immonen, Martynowski, Dvorak, Kostuch - A. Kowalówka (2), Witowski, Sucharski (2), Rutkowski, Piotrowski - Kulik, Sznotala, Kosidło, Biela, Chmielewski.

Unia: Witek (Zborowski) - Urbańczyk (2), Połącarz, Riha, Tabacek (2), Krajci (2) - Gabryś (2), Kasperczyk, Jakubik (4), S. Kowalówka, Wojtarowicz - Noworyta, Piekarski, Łopuski, Prohazka, Stachura - Cinalski, Valusiak (2), Piotrowicz, Jaros, Modrzejewski.

Kary: Cracovia - 10, Unia - 14.

Sędziowie: Paweł Meszyński - Maciej Pachucki (główni), Leszek Kubiszewski - Mariusz Smura (liniowi).

Widzów: 1950.