Pilka ręczna. Pucharowe derby Małopolski dla olkuszanek

Cracovia - SPR Olkusz 31:32
Cracovia - SPR Olkusz 31:32 Andrzej Banaś
Dwa małopolskie zespoły I-ligowe – zmierzyły się w finale wojewódzkim Pucharu Polski. Po wyrównanym spotkaniu minimalnie lepsze były olkuszanki i one zagrają teraz na szczeblu centralnym.

SPR wystąpił bez czołowych zawodniczek: Pauli Marszałek, Natalii Kolonko i Dagmary Knapik. W Cracovii natomiast zabrakło Joanny Stępnik i Kamili Dzidek.

Na początku gospodynie wygrywały nawet 5:2, ale w 14 min olkuszanki objęły prowadzenie 8:7, ale przed przerwą je utraciły. W 50 min było 26:26. W końcówce Paula Masiuda przeprowadziła kluczowe akcje i przyjezdne wygrały. Gospodynie zmarnowały trzy karne, złapały kilka 2-minutowych kar. Było to jednak dla nich dobre przetarcie przed sobotnim meczem z SPR Gliwice
Cracovia 1906 – SPR Olkusz 31:32 (19:18)

Bramki: Herman 6, Świątek 6, Staroń 5, Reichel 3, Andrzejczyk 3, Kamusińska 2, Stępień 2, Wojas 2, Kawa 1, Loranz 1 – Sołościuk 8, Jałowicka 5, Wójcicka-Dudek 4, Mrozowska 3, Sioła 3, Żur 3, Barczyk 2, Gęgotek 2, Masiuda 1, Kasprowicz 1.