Piłka nożna: Lechia Gdańsk - Cracovia 2:0

Cracovia nie ma szczęścia w tym sezonie do meczów wyjazdowych. Dwa tygodnie Pasy przegrali z Piastem Gliwice, dziś z Lechią Gdańsk.

Zwycięstwo beniaminka z Gdańska było jak najbardziej zasłużone. Przez całe 90 minut na boisku królowali gospodarze, co przy kiepskiej grze defensywy Cracovii zaowocowało dwubramkową przewagą. Pasom nie pomogły trzy zmiany dokonane w drugiej połowie. W 46. minucie Snadny wszedł za Moskałę, w 60. Kłus zastąpił Barana, a 15 minut później Majoros Radwańskiego.

Bramki dla Lechii zdobyli Kaczmarek w 37. minucie oraz Kowalczyk tuż przed końcem spotkania.

Mecz obejrzało 10000 widzów, w tym pięciuset kibiców z Krakowa.

Skład Lechii: Kapsa – Kosznik, Wołąkiewicz, Manuszewski, Andruszczak – Rogalski, Trałka, Piątek, Kaczmarek (81' Mysona) – Rybski (55' Kowalczyk), Buzała (72' Cetnarowicz).

Skład Cracovii: Cabaj – Radwański (75' Majoros), Karwan, Polczak, Szeliga – Pawlusiński, Baran (60' Kłus), Nowak, Wasiluk – Dudzic, Moskała (46' Snadny).