Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pierwsza Dama ponownie w Krakowie – Grażyna Brodzińska w Teatrze im. Juliusza Słowackiego

red.
Grażyna Brodzińska od lat zajmuje na polskim rynku muzycznym pozycję wyjątkową. Obdarzona talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej sopranowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy Jej koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show.

Tym razem 25 listopada o godzinie 19:00 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zaprezentuje się w innej odsłonie, ale jakże pięknej – klasyce lat 20 i 30 stych.

Dwudziestolecie międzywojenne to czas, kiedy Polska budzi się po odzyskaniu niepodległości. Prężnie rozwija się kultura, także film. Do powstających na ogromną skalę kin, schodzą się widzowie spragnieni rozrywki. Salę wypełniają się po brzegi, brakuje miejsc. Wszyscy chcą zobaczyć ulubionych aktorów i podziwiać kunszt.

A my zapraszamy Państwa na niezwykłą podróż w czasie.

Podróż po ciepłych i elektryzujących dźwiękach oraz niezapomnianych melodiach, które na stałe zapisały się w historii muzyki.

Ada, to nie wypada, Miłość Ci wszystko wybaczy,Każdemu wolno kochać, Sex appeal, Już nie zapomnisz Mnie… Mimo upływu lat szlagiery dwudziestolecia międzywojennego są ciągle popularne, mają swoich wiernych słuchaczy i miłośników i to nie tylko wśród starszego pokolenia. Piosenki Jerzego Petersburskiego, Henryka Warsa, Zygmunta Karasińskiego ze znakomitymi tekstami Jerzego Jurandota, Juliana Tuwima czy Andrzeja Własta wykonywali cieszący się wielką popularnością artyści kabaretowi oraz aktorzy grający w komediach i melodramatach: Eugeniusz Bodo, Tola Mankiewiczówna, Zula Pogorzelska, Hanka Ordonówna i Adolf Dymsza. W widowisku pt. :Powróćmy jak za dawnych lat” artyści: Grażyna Brodzińska, Marcin Jajkiewicz, Marcin Wortmann oraz tancerze, orkiestra Krakowska Młoda Filharmonia pod dyrekcją Tomasza Chmiela przypomną te znakomite piosenki w nowych, ale jakże pięknych aranżacjach.

Podczas widowiska powrócimy do tych pięknych chwil, a na ekranie prawie jak w „Małym Kinie” wyświetlone będą fragmenty z najbardziej znanych i popularnych polskich filmów tego okresu. Dla starszego pokolenia – powrót do wspomnień, dla młodego widza lekcja „historii”.

Bilety w cenach od 95 zł do 290 zł (loża cesarska) są dostępne w kasie Teatru im. J. Słowackiego (tel. 12 424 45 25/424 45 28) lub w Filmotechnice (tel. 12 421 23 43) oraz na stronach: www.teatrwkrakowie.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl i www.kupbilecik.pl.

Informacje i zamówienia grupowe: 660 502 113 (poniedziałek - piątek od godz. 9 do 17).

KONIECZNIE SPRAWDŹ:

FLESZ: Co dalej ze zmianą czasu?

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto