"Piątka dla krakowskiego sportu" - zdjęcia uczestników z trasy niedzielnego biegu na 5 km pod Tauron Areną

OPRAC.: Mateusz Bijak
Piątka dla krakowskiego sportu, czyli bieg na 5 km
Piątka dla krakowskiego sportu, czyli bieg na 5 km Oskar Nowak
W niedzielę 8 października na trasę biegu wyruszyli nie tylko uczestnicy 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Obok nich na starcie stanęli także amatorzy krótszych dystansów. Organizowana po raz szósty impreza towarzysząca krakowskiemu półmaratonowi – bieg na dystansie 5 km, w tym roku odbył się pod nazwą „Piątka dla krakowskiego sportu”. Zwyciężył Roman Adamowicz z Ukrainy. Patronat medialny nad zawodami, które zainaugurowały obchody 15-lecia działalności Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, sprawuje "Dziennik Polski". Obejrzyj zdjęcia w galerii. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

W tegorocznym biegu na 5 km poza zwycięzcami klasyfikacji generalnej, w której tradycyjnie zostały nagrodzone trzy najlepsze zawodniczki i trzech najlepszych zawodników, uhonorowani zostali również zawodnicy i zawodniczki, którzy ukończyli rywalizację na 5. i 15. miejscu, a także najmłodszy uczestnik biegu, który zameldował się na mecie.

Zwycięzcą okazał się Ukrainiec Roman Adamowicz, który dotarł na metę z czasem 14.41 min, przed Adamem Czerwińskim (14.58) i Rafałem Sułkowskim (15.26). Wśród kobiet triumfowała Monika Kaczmarek z wynikiem 16.52, a za nią finiszowały Józefina Młynarska (17.24) i Maja Wąsik (17.29), specjalistka od duathlonu i triathlonu.

Miejsce 5., które, jak wspomnieliśmy, także zostało nagrodzone, zajął Mateusz Grzanka (15.52), a pozycję 15. zajął Michał Matusewicz (16.56), który przybiegł na metę w Tauron Arenie Kraków tuż za Moniką Kaczmarek.

Tradycją stało się już, że bieg na 5 km towarzyszący Cracovia Półmaratonowi Królewskiemu upamiętnia różne wydarzenia. Tegoroczna edycja odbywa się pod nazwą „Piątka dla krakowskiego sportu” i jest inauguracją obchodów 15-lecia Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Miejska jednostka, która została powołana uchwałą Rady Miasta Krakowa w 2008 roku, zajmuje się budową i modernizacją infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, utrzymaniem istniejącej bazy, popularyzacją sportu i organizacją imprez sportowych.

Dla niepełnoletnich biegaczy przygotowana została dodatkowa klasyfikacja „Połącz puzzle, zgarnij nagrodę”. Zabawa polegała na zebraniu podczas biegu pięciu elementów układanki dotyczącej sportu w Krakowie i związanej z nim działalności ZIS. Z kompletem elementów otrzymanych na poszczególnych kilometrach należało zgłosić się do punktu informacyjnego 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego zlokalizowanego przy wejściu do Biura Zawodów w TAURON Arenie Kraków. Nagrodzonych zostało pięciu uczestników, którzy zgłosili się jako pierwsi.