Pewne zwycięstwo krakowian w Lubinie. Zagłębie - Wisła 0:3

milk
Wisła Kraków pokonała w wyjazdowym meczu Zagłębie Lubin 3:0. Bramki dla gości zdobywali Kirm, Melikson oraz Andy Rios.

Maaskant po meczu Legia-Wisła: Karnego nie było!

Mecz Zagłębia i Wisły zapowiadano jako spotkanie bez stawki. Trener Maaskant miał okazję do sprawdzenia formy kilku młodszych, niedoświadczonych graczy. Przeciw "miedziowej" jedenastce zagrali m.in Brud, Burliga, Skołorzyński, czy Kurto.

Wiślacy objęli prowadzenie tuż przed przerwą. W 42 minucie na czystej pozycji znalazł się Cvetan Genkov. Bułgar odegrał jeszcze do Garguły, który skiksował. Ostatecznie futbolówka trafiła pod nogi Kirma, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. W 56 minucie Wisła podwyższyła prowadzenie. W polu karnym gospodarzy sfaulowany został Maor Melikson. Sam poszkodowany stał się kilka sekund później pewnym egzekutorem rzutu karnego. Ostatni gol padł dopiero w doliczonym czasie gry. Melikson zagrał do Kirma. Słowieniec zaś bez namysłu podał do Riosa, który trafił do siatki, ustalając wynik meczu. Był to pierwszy gol Argentyńczyka w tym sezonie.

W niedzielę Wisła rozegra swój ostatni mecz. Przeciwnikiem "Białej Gwiazdy" będzie warszawska Polonia. Kibice z nieciepliwością czekają jednak na mistrzowską fetę, któa rozpocznie się po ostatnim gwizdku sędziego.

Zagłębie Lubin – Wisła Kraków 0:3 (0:1)